Elon Musk, fiyatlı olan tweet düzenleme özelliğini herkese açmayı planıyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Kas 03, 2022 Yorum Yok

Elon Musk’ın 44 milyon dolarlık Twitter satın alımı tamamladığından beri, şirket içinde birçok şey değişti. Öncelikle Musk, Twitter’ın CEO’su, CFO’su ve yasal siyaset şefini işten çıkardı ve kendini CEO ilan etti. Sonrasında, kullanıcıların ayda 8 dolara kendi mavi tik işaretlerini almalarına izin verdi ve görüntü döngü hizmeti Vine’ı yine canlandırmayı düşünüyor.

Bu gelişmelerin Çabucak akabinde gelen yeni bilgiler, Twitter’ın “Tweet’i düzenle” düğmesini kullanıcılara daha yaygın bir formda sunabileceğini gösteriyor. Şu anda, düzenleme fonksiyonu sırf ayda 5 ABD doları fiyatını ödeyen Twitter Blue aboneleri tarafından kullanılabiliyor. Lakin, Platformer haber kaynağından Casey Newton‘ın söylediğine nazaran, Twitter artık özelliği uygulamadaki öbür herkes için kullanılabilir hale getirmeyi düşünüyor. Yani Musk bu kere, fiyatlı bir özelliği fiyatsız hale getirmeyi planlıyor.

Bu özelliğin kullanıcılar tarafından uzun müddettir talep edilmesinden ötürü, Newton’un haberi doğruysa, düzenle düğmesinin daha Çok kullanıcıya sunulması memnuniyetle karşılanacaktır. Lakin Twitter, berbata kullanım riski nedeniyle, geçmişte bir düzenleme düğmesi uygulamakta tereddüt ediyordu. Bu özellik kullanıma sunulmuş olsa da, birden fazla şahıs onu kullanmak için Twitter’a Nakit ödemek zorunda kaldıklarını öğrenince Düş kırıklığına uğradı.

Twitter’ın var düzenleme düğmesi, kullanıcıların bir tweet’i gönderildikten sonra 30 dakika içinde değiştirmesine İmkan tanıyor. Düzenlenen tweet’ler, değiştirildiklerini belirtmek için bir kalem simgesi ile işaretleniyor. Kullanıcılar, bir tweet’in Vakit içinde nasıl değiştirildiğini görmek için sürüm geçmişini de görebiliyor.

Newton, Twitter’ın var aylık teklifin yanı sıra 99 dolarlık farklı bir Twitter Blue planını düşündüğünü de kelamlarına ekliyor…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir