Elon Musk, herkesi şaşırtan “kuşlar gerçek değil” tweet’i ile ne demek istedi?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Kas 07, 2022 Yorum Yok

Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldıktan yaklaşık bir hafta sonra, kuşların gerçek olmadığını tweet’lemeye başlayarak Tekrar herkesi ağzı Aleni bıraktı. Daha Evvel duymayanlar için belirtmek gerekirse, hicivli “kuşlar gerçek değil” kampanyası, kuşların bir vakitler gerçek olduğunu, fakat 2001’de Barack Obama tarafından dronlarla değiştirildiğini tez ediyor. Bu komplo teorisine nazaran yeni robot kuşlar Amerikalıları izlemek için kullanılıyor.

Instagram üzerindeki doğrulanmış kampanya hesabı Birdsarentreal, “ikna edici” delillerin altında “Her şeyin başladığı yer. 26 Ekim 2001” yazıyor ve devam ediyor: “Aldatıcı ve Kötü Vatanseverlik Maddesi’nin kongreden geçtiği gün. Bu vahim görüntüleri herkesin içinde izleyemiyorum, öfkeden denetimsizce titriyorum. Hıçkırıyorum. Sessiz kalamıyorum. Hükümet 2001 yılında nihayet gerçek kuşu öldürdükten sonra, bu kasetlerde gösterildiği üzere, birinci prototip kuş dronların beta sürümlerini yayınladılar. 27 Ekim 2001’de PEARL HARBOR’un olması ne tesadüf. Tekrar de kimse ilişkiyi kuramıyor üzere görünüyor. Koyun sürüsü… Bana yanlış bilgili deyin, aptal deyin, eğitimsiz deyin, umurumda değil. Liseye gitmemiş olmam daha az zeki olduğum manasına gelmez. Yalnızca sizin üzere beynim yıkanıp kurumsallaşmadım. #WOKE olduğumu biliyorum ve bir gün hepiniz göreceksiniz.

Önermenin bariz saçmalığına karşın, hareketin hem çevrimiçi hem de çevrimdışı birçok destekçisi var. Springfield, Missouri’de gerçekleşen mitinge, kuşların robot olduğu gerçeğini yaymak için orada oldukları göz önüne alındığında Fazla Çok sayıda insan katıldı.

Hareket, muhtemelen birkaç gerçek insanı da ikna eden hiciv komplo teorileri listesinde “Avustralya gerçek değil“e katılıyor.

Bir üniversite öğrencisi tarafından tasarlanan (veya kuşların robot olduğuna ve herkesin palavra söylediğine inanıp inanmadığınıza bağlı olarak ortaya çıkarılan) komplo teorisi, 1950’lerde CIA’in iki sıkıntıyla karşı karşıya olduğunu tez ediyor:

  • 1) bütün ABD nüfusu nasıl gözetlenir?
  • 2) Kuşların süslü CIA otomobillerini pislemelerini nasıl durdurabiliriz?

Bu problemlerin tahlili geçmişe dönüp bakıldığında Aleni üzere görünebilir, lakin varsayım ettiğiniz üzere her konuşmamızı dinlemek için kuşları Ufak robot dronlarla değiştirmekti.

Kuşlar Gerçek Değil web sitesinde “Eski bir CIA casusundan çalınan bir transkriptte, ‘evet, üst seviye yöneticiler kuşların otomobillerinin camlarını pisletmesine o kadar sonlandılar ki, şimal Amerika’daki her bir uçan tüylü yaratığı yok etmeye Ant ettiler’ diyordu” yazıyor.

Teori, 1969’da John F. Kennedy’nin, değiştirilmeye Amade gerçek kuşları olarak katledecek bir “Turkey X500” robotunun prototipini gördükten sonra plana karşı çıktığı için suikasta uğradığı istikametinde argümanlarla devam ediyor. Birkaç Deneyim ve güncellemeden sonra, “dron kuşlar” Son 2001’de Obama tarafından özgür bırakıldı. En azından komplo teoristleri bunu argüman ediyor.

Peki Elon Musk bu tweet’leri neden atıyor? meşhur milyarder, Twitter’daki özelliklerin isimlendirilmesi hakkında yaptığı bir sohbet sırasında, “kuşlar gerçek değil” hareketinin Yan teorilerinden birini dayanaklar üzere görünüyordu. Muhtemelen latife olarak genişletilen bu teori, kuşların aslında 1986’da robotlarla değiştirildiğini tez ediyor.

Musk’ın bu teoriyi hakikaten destekleyip desteklemediği pek Aleni değil. lakin bahsettiğimiz kişinin Elon Musk olduğunu unutmamakta Yarar var. Yani her türlü açıklamaya Amade olmalıyız…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir