iPhone 14 Pro ve Pro Max almak isteyenlere “COVID-19 sürprizi”

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Kas 08, 2022 Yorum Yok

iPhone 14 Pro yahut iPhone 14 Pro Max’e sahip olmak isteyen birçok şahıstan biriyseniz, bir müddet beklemeniz gerekebilir. Apple, şirketin Çin merkezli üretim tesislerinden birinde uygulamaya başlanan Covid-19 karantinasının akabinde, iPhone üretimi üzerinde Kıymetli aksilikler yaşandığını bildiren bir İzah yaptı.

Apple yaptığı açıklamada, “Covid-19 kısıtlamaları, Çin’in Zhengzhou kentinde bulunan birincil iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max montaj tesisini süreksiz olarak etkiledi. Tesis şu anda Değerli ölçüde azaltılmış kapasitede çalışıyor” dedi.

Bu, yılbaşından Evvel en yeni iPhone modelini almak isteyen tüketiciler için Üzücü bir haber ve önümüzdeki aylarda Değerli sevkiyat gecikmeleri bekleniyor. Apple’ın kendi mağazası, Pro modellerinin sevkiyatı için bekleme müddetlerinin esasen 4-5 hafta olduğunu ve uzun vadeli Covid kesintileri olması durumunda bu müddetin daha da uzayabileceğini belirtiyor.

Apple, “iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerine yönelik kuvvetli talep görmeye devam ediyoruz” diyor ve devam ediyor: “Ancak artık daha Evvel beklediğimizden daha düşük iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max gönderileri bekliyoruz ve müşteriler yeni eserlerini almak için daha uzun bekleme mühletleri yaşayacaklar.

Apple’ın iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max için birincil üretim tesisine mesken sahipliği yapan Çin kenti Zhengzhou, Ekim ayının nihayet haftasında 167 Hadise bildirilmesi ile Yine gündeme geldi. Apple fabrikasını işleten Foxconn‘un, virüsün yayılmasını yavaşlatmak hedefiyle geçtiğimiz ayın sonlarında kapanma tedbirlerine geçtiği bildirildi.

Daha sonrasında Çin toplumsal medyasında paylaşılan görüntüler, fabrika emekçilerinin, uygulanan karantina sırasında Üzücü şartlar ve yetersiz Besin ve tıbbi kaynaklar raporları ortasında tesisten kaçmaya çalıştığını gösteriyordu.

Apple, tedarik zinciri Çin’in Ünlü sert Covid kısıtlamalarından etkilenen birinci teknoloji şirketi değil. Foxconn tesisine de mesken sahipliği yapan Zhengzhou bölgesi ve en azından 9 Kasım öğleye kadar hükümetin Mecbur kıldığı karantinaya alındı.

Gecikmeler, iPhone 14’ün Eylül ortasında piyasaya sürülmesinden yalnızca haftalar sonra geldi ve iPhone 14 Pro ve Pro Max, Özellikle Apple hayranları ve uzmanları ortasında tanınan olduğunu kanıtladı. Apple’ın Zhengzhou tesisindeki üretimin ne Vakit olağan çalışmasına dönebileceği muhakkak değil, fakat kesintiler elbet hem Apple hem de tüketiciler için badireler yaratmaya devam edecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir