Elon Musk, iPhone üzerinde Twitter kullananlar için aldığı yeni kararı açıkladı

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Twitter’ın sunduğu premium abonelik hizmeti Twitter Blue, yakında Değerli bir değişikliğe daha uğrayabilir. The Independent’ın haberine nazaran, Twitter’ın web sitesi üzerinden yapılan Twitter Blue üyelikleri artık aylık 7 ABD Doları, iPhone uygulaması üzerinden yapılan süreçler ise 11 ABD Doları fiyata sahip olacak.

Elon Musk’ın, uygulama içi satın alma gelirlerinde Apple’ın %30’luk bir kesinti yaptığı iPhone uygulaması aracılığıyla yapılan Twitter Blue abonelikleri için daha yüksek bir fiyat talep etmeye karar verdiği bildiriliyor. Fiyatlandırmadaki farkın birçok müşteriyi web üzerinden hizmete kaydolmaya teşvik etmesi ve böylelikle Twitter’ın uygulama içi satın alma fiyatlarından kaçınmasına İmkan sağlayacağı varsayım ediliyor.

Bu stratejiyi uygulayan Biricik şirket Twitter değil. Daha evvel, Spotify üzere öbür şirketler de iPhone uygulaması aracılığıyla yapılan abonelikler için web üzerinden yapılan aboneliklerden daha yüksek fiyatlar alıyorlardı. Lakin bu durum, fiyatların neden kullandıkları aygıta nazaran değiştiğini anlamayan tüketiciler ortasında çoklukla Baş karışıklığına yol açıyor. Buna karşın, Apple’ın uygulama içi abonelikler için web’den daha Çok fiyat Meydan şirketlerle ilgili bir sorunu yok.

Twitter Blue için fiyatlandırmada önerilen değişiklik, Twitter CEO’su Elon Musk’ın Apple’ın “Twitter’ı App Store’dan alıkoymakla tehdit ettiğini lakin nedenini söylemediğinitweet’lemesinden bir hafta sonra geldi. Karşılık olarak, Apple’ın CEO’su Tim Cook, Musk’ı bir toplantı için California, Cupertino’daki şirketin genel merkezine Davet etti. Musk tarafından daha sonra gönderilen bir tweet’e nazaran, ikili “iyi bir konuşma” yaptı ve Twitter’ın App Store’dan kaldırılma muhtemelliğine ait yanlış anlaşılmayı çözdü.

Yeni fiyatlandırma modeline ek olarak, Twitter Blue ayrıyeten farklı hesap tipleri için farklı doğrulama rozetleri sunacak. Şirket Twitter hesapları altın renkli onay tikine, devlet hesapları gri tikeve ferdî hesaplar klasik mavi tike sahip olacak. Lakin Elon Musk, rastgele bir hesaba doğrulama işareti verilmeden evvel, hesabın “manuel olarak doğrulanacağını” belirtti. Bu kimlik doğrulama sürecinin nasıl gerçekleşeceği ise şimdi belirli değil…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir