Elon Musk’ın Twitter çalışanlarına çağrısı ters tepti, yüzlerce kişi istifa etti

Reklam Ajansları, SMM Paneller Kas 18, 2022 Yorum Yok

Yüzlerce Twitter çalışanı, CEO Elon Musk‘ın kendilerine “uzun saatler yüksek yoğunlukta” çalışmalarını yahut şirketten ayrılmalarını söylemesinin akabinde istifa etti.

Bu gelişme, Musk’ın şirket içi iletileri ve tweet’lerinde kendisini eleştiren çalışanlarını işten çıkarmasının akabinde geldi. Musk, işçiye, “Twitter 2.0” için kalmak isteyip istemeyeceklerine karar vermeleri için Perşembe akşamına kadar mühlet vermişti. zıt karar verenler işten çıkartılacak ve üç aylık kıdem tazminatına hak kazanacaklardı.

The Verge’e nazaran, yüzlerce Twitter çalışanı, Musk’ın ültimatomunu reddettiklerini söyleyerek Slack’e veda iletileri ve selam emojileri göndermeye başladı. İstifa eden bir çalışan, “Düğmeye basmıyorum” dedi ve ekledi: “Saatim Twitter 1.0 ile bitiyor. Twitter 2.0’ın bir modülü olmak istemiyorum.

Perşembe gününden Evvel Twitter’ın yaklaşık 2.900 çalışanı vardı. İşçi sayısı başlangıçta 7.500 civarındayken, Musk’ın devralıp çalışanları kovmaya başlamasından sonra bu sayı yarıya indi. Bu, Musk’ın şirketin operasyonlarını nizama sokma ve Twitter’ı daha karlı hale getirme ataklarının bir kesimiydi.

Kalan çalışanlar, bu haftaki istifaların ölçeği nedeniyle Twitter’ın “yakında çöküşe başlayacağını” beklediklerini Anlatım ettiler. Bunun nedeni, Twitter’daki birdenbire Çok kritik mühendislik grubunun istifa etmiş olması.

Reuters tarafından hazırlanan bir rapor, işten ayrılan birkaç mühendisin Twitter biyografilerinde kendilerini “softcore mühendisler” yahut “eski Misli mühendisler” olarak tanımladıklarını bile belirtti ve bu sözlerle Musk’ın davetine gönderme yaptı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir