Elon Musk’ın Twitter’da yaptığı “çalışan kıyımının” faturası ortaya çıktı

Reklam Ajansları, SMM Paneller Oca 24, 2023 Yorum Yok

Elon Musk geçen Ekim ayında Twitter’ı satın aldığında Kıymetli sayıda çalışan ile yolların ayrılacağının sinyallerini vermişti. fakat görünüşe nazaran Musk’ın bu planı, beklentileri bile aşmış durumda ve işten çıkartma oranı, geride kalan aylarda yüzde 80’e yakın bir düzeye kadar ulaştı.

CNBC, Musk’ın devralınmasından Evvel Twitter’ın yaklaşık 7.500 çalışanı olduğunu söylüyor. Lakin şu anda şirkette kalan çalışan sayısı 1.300 civarında ve bunların 550’den azı tam vakitli mühendislerden oluşuyor.

Ayrıca CNBC, 40’ı mühendis olmak üzere 75 çalışanın şu anda müsaadeli olduğunu, sitenin içerik kontrolünü denetleyen itimat ve Emniyet takımının ise 20’den az tam vakitli çalışana bırakıldığını belirtiyor.

Elon Musk’ın tartışmalarla dolu Twitter macerası

Musk, Twittwr’ı satın aldığından beri Fazla sayıda tartışmalı karara imza attı. İşten çıkarttığı çalışan sayısının yanı sıra, daha Evvel kalıcı olarak yasaklanmış olan Fazla sayıda çok sağcı ve tartışmalı hesabı Geri getirdi. Twitter anketlerine dayalı olarak kritik operasyonel kararlar verdi.

Ve bunları yaparken, kendisini eleştiren gazetecilerden üniversiteli gençlere kadar Fazla sayıda hesabı yasaklamayı denedi. 8 dolarlık Blue aboneliği planı, birkaç duraksama akabinde başlatıldı. Bu sırada reklam verenler şirketten uzaklaşmak isterken reklam gelirinin yüzde 40 düştüğü bildirildi.

Kısacası Elon Musk, Twitter’ı satın almaya karar verdiği günden beri işlerin sarpa sarmasını engellemek yerine, ateşe akaryakıt dökmeye devam ediyor üzere görünüyor. Bu gidişatın ilerleyen günlerde bize neler göstereceğini ise şu anda kimse kestirim edemiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir