Microsoft Edge, artık tek bir pencere içerisinde iki sekme birden açabilecek

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 25, 2023 Yorum Yok

Microsoft, tarayıcısı Edge için iki sekmeyi Biricik bir pencere içerisinde Yan yana açmanıza müsaade veren yeni bir bölünmüş ekran özelliğini test etmeye başladı.

Bu özellik birinci olarak Reddit kullanıcısı Leopeva64-2 tarafından keşfedildi ve Microsoft Edge’in beta, dev ve canary sürümlerinde deneysel bir seçenek olarak sunuluyor. Etkinleştirildiğinde, adres çubuğunun yanında bir Edge penceresini Yan yana iki farklı sekmeye ayırmanıza müsaade veren yeni bir düğme görünüyor.

Windows’ta bir sekmeyi sürükleyip Yan yana yerleştirmek için yerleşik Windows bölünmüş görünümlerini kullanarak aslında Yan yana sekmeleri karşılaştırabilseniz de, sekmeyi monitörünüzün sağ yahut sol tarafında sonuna kadar sürüklemediğiniz sürece bunu başarmak Mümkün değil. Edge’deki bu yerleşik bölünmüş görünüm, sekmelerinizi tekrar düzenlemenize yahut yeni bir tarayıcı penceresi açmanıza gerek kalmadan bu işi Biricik bir tıklamayla yapmanızı sağlıyor.

Mevcut sekmeleri Biricik bir pencereye böldüğünüzde, birleştirilmiş web sayfalarıyla Biricik bir sekme oluşuyor. Bu, Edge’de birdenbire Fazla bölünmüş sekme oluşturabileceğiniz ve bunlar ortasında gezinebileceğiniz manasına geliyor. Ayrıyeten bu Yan yana sekmeleri sabitleyebilir, çoğaltabilir yahut rastgele bir olağan sekmede yaptığınız üzere kümelere ekleyebilirsiniz. Sistemli olarak evrakları yahut web sayfalarını karşılaştırmanız gerekiyorsa, bu özellik sizin için epeyce kullanışlı olacaktır.

Microsoft Edge’in yeni özelliği, şu anda sadece Yan yana iki sekmeyle hudutlu. Microsoft şu anda bu özelliği macOS ve Linux üzerinde de test ediyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir