Engellemeden iPhone'da Aramalar Nasıl Durdurulur?

Engellemeden iPhone’da Aramalar Nasıl Durdurulur?

Genel, Sosyal Meda Uzmanlığı, Yeni Başlayanlar Eyl 10, 2022 Yorum Yok

iPhone’unuzda ‘Arayan Kimliği Yok’ çağrılarını durdurmak istiyorsanız, en kolay yollardan biri ağ operatörlerini değiştirmektir. Taşıyıcıları değiştirmeden önce kişilerinizi iCloud’da senkronize ettiğinizden emin olun. Operatör değiştirdiğinizde, gelen tüm aramalar siz onları geri arayana kadar durur.

İPhone’da ‘Arayan Kimliği Yok’ Aramaları Nasıl Engellenir

‘Arayan Kimliği Yok’ araması geldiğinde, arayanı engellemek isteyebilirsiniz. Bunu, yeni bir kişi oluşturarak ve ona ‘Arayan Kimliği Yok’, ‘Numara Yok’ veya ‘Cevap Verme’ adını vererek yapabilirsiniz. Bu şekilde, yalnızca zaten kişi listenizde bulunan kişilerden arama alırsınız.

Ancak, tek tek numaraları engellemek çok sinir bozucu olabilir – özellikle kötü niyetli taraflar ve pazarlamacılar insanları aramak için genellikle farklı numaralar kullandığından. Bu aramaları engellemek için kablosuz iletişim sağlayıcınız tarafından sunulan bir hizmeti kullanmalısınız. Çoğu operatör bu özelliğe sahiptir. Örneğin AT&T, hizmetlerinin ücretsiz bir temel sürümünü sunar. Ayrıca, ekstra koruma içeren Plus sürümü için ayda 3,99 ABD doları ödeyebilirsiniz.

Rahatsız Etmeyin özelliğini etkinleştirdikten sonra Ayarlar’a gidin ve Tüm Kişiler seçeneğine dokunun. Bu, istenmeyen arayanları susturur. Etkinleştirildiğinde, ekranın sağ tarafında küçük bir onay simgesi göreceksiniz. Ardından, sizi arayan herhangi bir numarayı engelleme seçeneğini değiştirebilirsiniz.

Kimin aradığını bilmek, aramaya hazırlanmanıza ve soğukkanlılığınızı korumanıza yardımcı olabilir, ancak bazen arayanın numarasını tanıyamayabilirsiniz. Bu sinir bozucu ve kafa karıştırıcı olabilir. Ayrıca, bazı kişiler bu tür ‘Arayan Kimliği Yok’ aramaları nedeniyle dolandırıcılık yaşamıştır. Bu tür aramaları önlemek için arayanın adını engellemek için iPhone’un ayarlarını kullanabilirsiniz.

iPhone kullanıcıları, Rahatsız Etmeyin kablosuz hizmetini etkinleştirerek ‘Arayan Kimliği Yok’ aramalarını da engelleyebilir. Diğer seçenekler arasında Bilinmeyen Arayanları ve Kişileri Sessize Alma bulunur. ‘Arayan Kimliği Yok’ telefon görüşmelerini engellemek için en iyi uygulamaya CallBlocker denir. iPhone ve Android cihazlar için kullanılabilir.

Bir numarayı engellemek kolaydır. Ekranın üst kısmındaki “Ben” bilgi düğmesi, bir kişiyi engellemenin kısayoludur. Ayrıca Engellenen Kişiler bölümüne giderek bir kişinin engellemesini kaldırabilirsiniz. Engellenen Kişiler ekranında, Düzenle’ye dokunun ve numaranın engellemesini kaldırmak için kırmızı eksi simgesine dokunun.

Bu çözüm, acil veya ücretsiz aramaları engellemek için çalışırken, telefon aramalarıyla sınırlıdır ve metin mesajlarını engellemez. Ayrıca, engellenen kişi engellendiğini asla bilemez. Ayrıca, engellenen kişiler tarafından gönderilen kısa mesajlar diğer uçta ‘gönderildi’ olarak görünür, ancak sizinkinde görünmez.

iPhone’da ‘Arayan Kimliği Yok’ telefon aramalarını engellemeden engellemenin başka yolları da vardır. Üçüncü taraf uygulamalar, engellenen bir numaranın arayan kimliğini görüntülemenize olanak tanır. Ancak, üçüncü taraf bir uygulama kullanıyorsanız, kimin aradığını bilme ihtimalinin yüksek olduğunu unutmayın. Başka bir yöntem, bir brülör numarası kullanmaktır. Ancak, yazıcı numarası eklemek için ayrı bir telefona ve SIM karta ihtiyacınız olabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir