Kişilerimin Güncellenmemesini Nasıl Düzeltebilirim?

Kişilerimin Güncellenmemesini Nasıl Düzeltebilirim?

Genel, Sosyal Meda Uzmanlığı, Yeni Başlayanlar Eyl 10, 2022 Yorum Yok

Kişilerinizin güncellenmemesini nasıl düzelteceğinizi merak ediyorsanız, doğru adımları bilmeniz gerekir. Google+’yı devre dışı bırakabilir, WhatsApp’ta kişilerinizi yenileyebilir ve Google’dan kaybolan kişileri kurtarabilirsiniz. Makalede belirtilen adımları takip edebilirsiniz. Hatalar için kişi listenizi de kontrol edebilirsiniz.

Google+ Uygulamasını Devre Dışı Bırak

Kişi listenizin güncellenmesiyle ilgili sorun yaşıyorsanız Google+ uygulamasını devre dışı bırakmalı ve telefonunuzu yeniden başlatmalısınız. Bu yöntemin kullanılması, uygulamanın varsayılan kişiler uygulamanıza müdahale etmesini önleyecektir. Alternatif olarak, ayarlar menüsünden Google+ uygulamasından zorla çıkabilirsiniz. Google+ uygulamasını devre dışı bıraktıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatmak, kalan hataları veya güncel olmayan dosyaları temizleyecektir.

Google+’yı devre dışı bırakmak için Ayarlar > Genel > Hesaplar > Google+’ya gidin. Ardından İzinler’e gidin ve “Kişileri otomatik yedekle” kutusunun işaretini kaldırın. Bu, uygulamanın kişi listenizi otomatik olarak yedeklemesini önleyecektir. Google+ için senkronizasyon seçeneklerini devre dışı bırakmayı da seçebilirsiniz.

Kişilerimin Güncellenmemesini Nasıl Düzeltebilirim?

Sorun devam ederse, telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin. Ayarlar menüsünü getirmek için güç düğmesine uzun basın. Birkaç saniye sonra, “Yeniden Başlat/Yeniden Başlat” seçeneğine dokunun. Sistem telefonunuzu hızlı bir şekilde yeniden başlatacaktır. Daha sonra sorunun geri dönüp dönmediğini kontrol edebilirsiniz. Değilse, teşhis için telefonunuzu servis merkezine götürün.

Kişileriniz hâlâ eşitlenmiyorsa, sorunun nedeni farklı bir sorun olabilir. Kaldırdığınız bir hesapla veya kişilerinizle etkileşime giren başka bir uygulamayla ilgili bir sorun olabilir. Kişi adınız değişmezse, cihazınızın senkronizasyon ayarlarını kontrol etmelisiniz. Sorun devam ederse, telefonunuzu yeniden başlatmayı veya mobil veri ve Wi-Fi arasında geçiş yapmayı deneyebilirsiniz.

Google+’nın devre dışı bırakılması, genel beta programını etkilemez ve diğer Google ürünleri etkilenmez. Ancak, Google uygulamalarınızla ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu olursa, Google Play Hizmetleri Genel Beta Programından çıkmalısınız. Ardından, kuruluşunuzda Google+’yı kullanmaya devam edebileceksiniz.

Google+ uygulamasını devre dışı bırakmanın yanı sıra, telefonunuzda üçüncü taraf uygulamalarının bulunmadığından da emin olmalısınız. Android hesaplarınızla etkileşime giriyor ve kişi listenizi güncellemelerini engelliyor olabilirler. Telefonunuzdan üçüncü taraf uygulamaları kaldırmak, bu sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.

WhatsApp’ta Kişileri Yenile

Kişilerinizin WhatsApp’ınızda eksik olduğunu fark ettiyseniz, telefonunuzu yeniden başlatarak veya arka planda uygulamayı yenileyerek kişiler listenizi manuel olarak yenileyebilirsiniz. Bunu yapamıyorsanız, sorun WhatsApp senkronizasyonundaki bir hatadan veya işletim sisteminizi güncellemiş olmanızdan kaynaklanıyor olabilir. Öyleyse, Kişiler uygulamasını kullanarak kişi listenizi manuel olarak yenileyebilirsiniz.

WhatsApp kişilerinizi yenilemenin ilk adımı, WhatsApp’a kişi listenize erişme izni verdiğinizden emin olmaktır. Bunu yaptıktan sonra, kişi listenizde bir değişiklik olduğunu fark etmelisiniz. Kişiler bölümü artık alfabetik olarak sıralanmalıdır. Ardından, sildikleriniz de dahil olmak üzere tüm kişilerinizi geri yüklemek için “Yenile” düğmesine dokunun.

Kişi listenizi manuel olarak yenilemek için Ayarlar uygulamasını açın ve “Kişileri yenile” simgesine tıklayın. Kişileriniz yakın zamanda kaldırıldıysa veya telefon numaraları değiştiyse güncellenecektir. Android telefon kullanıyorsanız, kişilerinize erişmek için WhatsApp’ı etkinleştirmelisiniz. Kişi listeniz yabancı telefon numaraları içeriyorsa, bunların doğru uluslararası telefon biçiminde kaydedildiğinden emin olun.

Ardından, çalışan bir veri ağına bağlı olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Bir iPhone kullanıyorsanız, kişi listesinin sol üst köşesinde bulunan “Yenile” düğmesini kullanarak kişilerinizi yenileyebilirsiniz. Yenile düğmesi çalışmazsa, telefonunuzu yeniden başlatın ve veri ağına yeniden bağlanın.

Yakın zamanda yeni bir kişi eklediyseniz, WhatsApp profiliniz muhtemelen onları otomatik olarak senkronize edecektir. Değilse, adlarının görünmediğini veya hiç listelenmediğini görebilirsiniz. Büyük olasılıkla telefon numaranızı değiştirmişsinizdir ve uygulama yeni kişiyi otomatik olarak içe aktarmaz.

Sorun devam ederse, WhatsApp’taki kişilerinizi manuel olarak yenilemek isteyebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızdan emin değilseniz, Ayarlar menüsüne gidip “Kişiler”e dokunabilirsiniz. Bu menü, kişilerinizi otomatik olarak yenileyecektir, ancak kişilerinizi manuel olarak yenilemek için “Kebap” menüsünü de seçebilirsiniz. Hala adlar yerine telefon numaralarını görüyorsanız, WhatsApp’ı yeniden yüklemeniz veya uygulamayı güncellemeniz gerekebilir.

WhatsApp’ta birisiyle ilk kez sohbet etmeye başladığınızda kişi adları yerine telefon numaralarını görüyor olabilirsiniz. Bu genellikle bir senkronizasyon sorununun sonucudur ve WhatsApp’ı senkronize etmeye zorlayarak sorunu çözebilirsiniz. Ardından, kişiyle sohbet etmeye geri dönebilirsiniz.

Google’dan Kaybolan Kişileri Kurtarın

iPhone veya Android cihazınızda Google Kişi Listesinin güncellenmesiyle ilgili sorunlar yaşıyorsanız, kişi listesini önceki bir yedekten geri yükleyerek kaybolan kişileri kurtarabilirsiniz. Bu, uygulamanın Ayarlar bölümüne gidip Kişileri geri yükle’yi seçerek yapılabilir. Buradan, geri yüklemek istediğiniz herhangi bir kişiyi veya tümünü seçebilirsiniz. Bu, tüm kişilerinizi önceki tarihe geri yükleyerek eksik ayrıntıları geri yüklemenize olanak tanır.

İlk olarak, Gmail hesabınızı açmanız gerekecek. Bunu, kurtarmaya çalıştığınız girişe dokunarak yapabilirsiniz. Buradan, arama çubuğunun altındaki Daha Fazla seçeneğini belirleyebilirsiniz. Oradayken, Kişileri geri yükle’yi seçin. Kişileriniz geri yüklendikten sonra, başka sorunları önlemek için cihazı Google hesabınızla yeniden senkronize etmeniz gerekir.

Kişilerinizi kurtarmanın başka bir yolu, kişi listesine müdahale eden üçüncü taraf uygulamaları kaldırmaktır. Bu, bir uygulamanın izinleri nedeniyle kaybolan kişileri geri yükleyecektir. Bu sert gelebilir, ancak denemeye değer. Ve önce önemli verilerinizi yedeklemeyi unutmayın!

Üçüncü taraf bir uygulama kullanmak istemiyorsanız DroidKit’i kullanabilirsiniz. Kişilerinizi Google hesabınızdan Android cihazınıza geri yükleyecektir. DroidKit ayrıca diğer Google hesap verilerini kurtarmanıza ve bozuk Android cihazlardan veri çıkarmanıza yardımcı olur. Yazılım, Android için eksiksiz bir çözümdür.

Google Kişiler’den silinen kişileri kurtarmak kolaydır, ancak süreç sıkıcıdır. Kullanıcı hesabı hala etkinse, parolanın değiştirilmesi eski kişinin kişilere erişmesini engeller. Şifreyi değiştirdikten sonra, kullanıcının hesabının aktif olmadığından emin olmalısınız. Eski çalışanların verilere erişmesini engellemek istiyorsanız G Suite veritabanını taşımayı düşünün.

Başka bir seçenek de silinen kişi listesini Android cihazınıza geri yüklemektir. Bunu yapmak için Kişiler uygulamasını açın ve ekranın sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine dokunun. Ardından Tüm Kişiler seçeneğine dokunun ve silinen kişi listesini görmelisiniz.

Gmail’i kullanarak Android cihazınızdaki kişileri de geri yükleyebilirsiniz. Android cihazlar, kişilerinizi konuma göre bölümlere ayırır. Kaybolan kişileri bulmak için Kişiler uygulamasını da kullanabilirsiniz. Gmail kişilerinizi geri yükledikten sonra, Gmail hesabınıza kaydedilen diğer bilgilere erişiminiz olmalıdır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir