Epson ColorWorks CW-C6500 İnceleme

Reklam Ajansları, SMM Paneller Eki 26, 2022 Yorum Yok

Bugün bir yazıcı üzere görünen, lakin minik bir baskı merkezi olan Epson ColorWorks CW-C6500 aygıtına yakından bakacağız. Bu eser, evet, göründüğü üzere bir yazıcı; fakat bir etiket yazıcısı. Bu aygıtla bundan sonra etiket yazdırmak için matbaaya, baskı merkezlerine gitmenize gerek yok. Elbette etiket yazdırma süreci son kullanıcı tarafında çok sık kullanılmıyor, lakin özellikle kurumlarda sıkça muhtaçlık duyulan bir aygıt. Bilhassa ortaya çıkacak yeni mecralar için de bir oldukça kıymet teşkil ediyor. Pekala, nedir bunlar ve Epson ColorWorks CW-C6500 tam olarak ne işe yarıyor, artık daima birlikte incelemeye başlayalım.

Epson ColorWorks CW-C6500 Ne İşe Yarıyor?

Madem bugün konuğumuz temelde bir yazıcı, o nedenle hazır yeri gelmişken birinci başta şu kıymetli bilgilendirmeyi yapmak istiyoruz: Şayet meskeninizde / ofisinizde bir yazıcı varsa, kullandığınız mürekkebin sahiden de orjinal olduğuna dikkat etmeniz, yazıcınızı daha uzun yıllar kullanmanızda, baskı maliyetlerini düşürmenizde ve daha kaliteli baskı almanız konusunda özellikle ehemmiyet arz ediyor.

Bu bahiste geçtiğimiz günlerde Epson yetkilileriyle de bir röportaj yapmıştık hatta, bu mevzunun ne kadar kıymetli olduğunu o videomuzda da bulabilirsiniz.

Elbette misal husus bugün masamızdaki Epson ColorWorks CW-C6500 için de geçerli durumda. Bu aygıt, hem siyah hem renkli etiket baskısı yapabiliyor. Bu, kurumlarda sıkça muhtaçlık duyulan bir özellik. Başınızda tam olarak şekillenebilmesi için buna çabucak örneklendirelim.

Epson ColorWorks CW-C6500 Kullanım Alanları Neler?

Mesela bir mağazanız var ve mağazanızın camına 20 cm genişliğinde ve 3 metre uzunluğunda bir duyuru yapıştırmak istiyorsunuz. Ya da mağazadaki bir eserin reklamını yahut genel bir indirimi duyurmak istiyorsunuz. Bunları bu aygıtla yapabiliyor, kolay kolay istediğiniz halde etiket baskısı alabiliyorsunuz. Ayrıyeten sattığınız bir eseri özelleştirebilir, eser üzerinde yahut kutusundaki promosyon bilgilerini renkli bir etiketle öne çıkarabilirsiniz. Kutu üzerine hazırlayacağınız bir etiket yahut kuponla farklı bir eser için indirim yahut reklam da yapabilirsiniz. Burada artık tercih büsbütün size kalmış durumda.

ColorWorks CW-C6500, 25.6 mm ila 215.9 mm ortasında genişlikte ve istenilen uzunlukta baskı alabiliyor. Yazıcının kullanımı ofis yazıcınızın ayarları üzere çok kolay. Birebir ofis yazıcınızda olduğu üzere kağıt yani etiket boyutunu tanımlıyorsunuz, adedini belirleyip baskı alıyorsunuz. Baskı sonrasında da tek yapmanız gereken, bastırılan etiketi alıp istediğiniz yere yapıştırmak, hepsi bu kadar.

Bu ortada, az evvel dedik ya ortaya çıkacak yeni mecralar diye. Epson, yurt dışında memleketler arası bir lojistik şirketiyle yeni bir projeye imza atmış. Projeyle, gönderi yapan şirketler kutuların üzerine kendi logo yahut reklamlarını basıyorlar. Böylelikle, geçmişte bu uygulamanın yeni bir reklam platformu olabileceği bile düşünmezken, gelecek devirde bu çeşit uygulamalarla daha fazla karşılaşacağız.

Yeni Mecralar İçin İlham Kaynağı Oluyor

Öte yandan Türkiye’de emsal örnek çalışmalar da yapılıyor. Bilhassa birtakım mağazalarda, kasa yanında bulunan parfüm ve ikramlık eşyalara logo yahut eser fotoğrafı bastırılıyor, o güne ilişkin kampanyalar bu etiket yazıcısı ile süratle bastırılarak müşterilere anlatılabiliyor. Öte yandan bu etiketlere, yeniden müşterilerin bir sonraki alışverişte kullanabilmeler için barkodlu indirim bilgileri de eklenebiliyor.

ColorWorks CW-C6500’ün daha pek çok kullanım alanı var. Bunlara bilhassa korona virüs salgını sebebiyle ilgi gören internet alışverişlerinde de rastlayabiliyoruz. İnternet üzerinden satış yapan şirketler, müşterilerin istediği eserlerin üzerine yılbaşı, doğum günü, Anneler Günü üzere özel günler için fotoğraflar bastırabiliyor. Yeniden bir öbür kullanım alanı da kuşkusuz hastaneler. Hastanelerde hasta bilekliğine hastanın fotoğrafı, varsa alerjisi yahut öbür bilgilerin yazıldığı etiketler de yeniden ColorWorks CW-C6500 ile bastırılabiliyor.

Özetle

Evet, sonuç olarak ColorWorks CW-C6500’ün kullanım alanı bir epey geniş bir etiket yazıcısı. Anlattıklarımız işin yalnızca bir kısmı, bu aygıt ile kurumsal kullanımda şirket gereksinimlerine, ferdî kullanımda ise büsbütün hayal gücünüzle sonlu etiketler bastırabilirsiniz. Bu ortada şayet renkli baskıya gereksiniminiz yok ve yalnızca siyah beyaz etiket bastırmak istiyorsanız da tekrar seçenek var. ColorWorks CW-C6500 bir aile, içinde farklı modeller barındırıyor; bu manada isteğinize nazaran olanı tercih edebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir