ViewSonic M2e İnceleme

Reklam Ajansları, SMM Paneller Eki 26, 2022 Yorum Yok

Evet, projeksiyon aygıtları, sinemaların yahut oyunların keyfini orijinal bir açıdan çıkarmanın mutlaka kullanışlı ve eğlenceli bir yolu. İster oturma odanızda televizyon yerine kalıcı olarak bir tane kurmak istiyor onun, ister cümbüş hedefli, ortada sırada sinema ve dizi izlemek için kullanıyor olun, farklı senaryolar için kullanışlı ve çeşitli modeller var. Bunlardan biri de ViewSonic‘in M2e ismini verdiği projeksiyon aygıtı modeli. Bu aygıt, hem boyutları itibariyle pratik kullanım sağlıyor hem de Full HD çözünürlüğü destekliyor.

Kompakt bir dizayna sahip olan ViewSonic M2e, şık bir manzaraya sahip. Bu ortada kompakt bir aygıt, lakin elektrikle çalışıyor, yani dahili bataryası bulunmadığını söyleyelim. Onu çalıştırmak için güç vermeniz lazım, ama bunun dışında imaj kaynağını kablosuz olarak seçebilirsiniz.

Modelde Wi-Fi desteği var, ayrıyeten gerisinde geniş de bir irtibat alanı mevcut. Burada HDMI’dan tam boyutlu USB’ye, SD karttan USB Type-C’ye kadar seçeneği bulabiliyorsunuz. Ayrıyeten ses kontağı da yapabilirsiniz, ama aygıtın üzerindeki Harman Kardon hoparlörlerin hakikaten de ziyadesiyle uygun ses sağladığının altını çizelim. Aygıt üzerinde Harman Kardon imzalı 3W’lık çift hoparlör bulunuyor. Böylelikle bu istikametiyle ViewSonic M2e’yi bir epey beğendik. Bir başka beğendiğimiz noktası da sessiz çalışması oldu. Aygıtı olağan modda çalıştırdığınızda 26 desibel, ekonomik modda çalıştırdığınızdaysa 24 desibel ses anca üretiyor ki, bu da onu projeksiyon aygıtları ortasında sahiden de ziyadesiyle sessiz modeller ortasına koyuyor.

ViewSonic M2e’nin konseyimi epey kolay. Kare biçiminde minik boyutlara sahip olmasıyla onu rahatlıkla da yanınızda taşıyabiliyorsunuz. ViewSonic, aygıtın kutu içeriğine hoş de bir taşıma çantası yerleştirmiş. Yeniden kutudan uzaktan kumandası da çıkıyor, lakin bu uzaktan kumanda da tuşların art aydınlatması olmaması bir eksiklik. Projektörün üzerinde rastgele bir denetim tuşu da olmadığından tüm ayarları bu uzaktan kumanda üzerinden yapacağınızı da söyleyelim.

M2e’nin beğendiğimiz özelliklerinden biri, açıldıktan sonra süratli bir otomatik odaklama yeteneğine sahip olması oldu. Ekran imgesinin odaklanması için yalnızca birkaç saniye gerekiyor, gerisinden da izlemeye başlayabiliyorsunuz. Elbette manüel ayar seçeneğiniz de mevcut durumda.

Yaklaşık 2 metrelik aralıktan 80 inçlik görüntü elde edebildiğiniz modelde, ekran boyutunu 100 inçe kadar taşıyabiliyorsunuz. Elbette bu ekran boyutunda manzara parlaklığı ve renk kalitesinin biraz olumsuz etkileneceğini de unutmayın.

Cihazda keystone düzeltme otomatik olarak yapılıyor, yani garip bir açıyla yerleştirseniz de manzarayı otomatik olarak ayarlayabiliyor. Yükseklik ayarı yapmak isterseniz de, çabucak aygıtın altındaki mandaldan ayağını açabiliyorsunuz.

Bu model, LED ışık kaynağını kullandığından, etrafta ortam ışığı varsa, çok çarpıcı manzaralar beklemeyin, en güzel görsel kaliteyi karanlık bir odada alıyorsunuz. Aygıtın parlaklık düzeyi 1000 lümen olurken, Full HD çözünürlüğünde imaj üretebiliyor. Akşamları sinema ve dizi keyfi yapmak için ülkü bulduğumuz aygıtın arayüzünü ise pek beğendiğimiz söylenemez. İşletim sistemi, Android‘in bir çeşidi olarak karşımıza çıkıyor ve sunum hali pek de pratik değil. Menülerde gezinmek biraz zahmetli olabiliyor, ayrıyeten ana arayüz de eşit formda organize edilmemiş. O nedenle arayüze bir güncelleme gelmesi gerektiğini düşündüğümüzü belirtelim.

Google Play mağaza üzerinden olmasa da, Aptoide üzerinden taşınabilir uygulamaları aygıta indirebiliyorsunuz. Netflix ve YouTube esasen konseyi olarak geliyor.

Cihazın özellikleri ortasında, 30 bin saate kadar lamba ömrü sağlaması da dikkat çeken bir ayrıntı. Böylelikle uzun soluklu bir kullanım sağlayacağından kelam edebiliriz. Ve öte yandan aygıtın 3D desteği olduğunu da söyleyelim. Hala bu tip aygıtlarda 3D takviyesini arayan var mıdır bilmiyoruz, fakat bu aygıtta bu dayanak yer alıyor.

Özetle

Sonuç olarak ViewSonic M2e, çabucak hemen istediğiniz her yere kurabileceğiniz, kompakt boyutlu olmasıyla değer kazanan kullanışlı bir projeksiyon aygıtı oluyor ve aydınlatma şartları âlâ olduğu sürece âlâ bir izleme tecrübesi sağlıyor. Yerleşik hoparlörleri ve sessiz çalışmasıyla da beğendiğimiz aygıtın arayüzü ise geliştirilmesi gereken yanı oluyor. Şu an bu aygıtı piyasada 6299 TL fiyatla bulabiliyorsunuz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir