Facebook Beğeni Hilesi Gerçekten Var mı?

Facebook Beğeni Hilesi Gerçekten Var mı?

Genel, Sosyal Meda Uzmanlığı, Yeni Başlayanlar Eyl 10, 2022 Yorum Yok

Çeşitli sosyal medya hesapları bazen kendimizi en iyi şekilde ifade edebildiğimiz, bazen de çeşitli arkadaş ortamlarını en iyi şekilde kurabildiğimiz platformlar olabilmekteler. Zaten bu yüzden bu kadar popüler değiller mi? Peki ya git gide hobi haline gelen yüksek beğeni fonksiyonları? İnsanlar bir fotoğraf paylaştıklarında veya bir durum paylaştıklarında bu paylaşımın beğenisinin yüksek rakamlar da olmasını istemekteler. Bunun sebebi kendini arkadaşlarına kanıtlama hevesi, arkadaşlarından üstün olmak, Facebook’da “ben daha popülerim” hissi yaratmak gibi çeşitli amaçlar da olabilmektedir. Bu yüzden de düşük arkadaş listesine sahip olan kişiler çeşitli beğeni hilesi sunduğunu iddia eden siteler de çözümü aramaktalar.

 Beğeni Siteleri Nasıl Çalışıyor?

Kullanıcılar genel olarak çeşitli beğeni dağıtan siteler de çözümü aramaktadırlar. Beğeni siteleri nasıl çalışır? Beğeni sitelerinin çalışma mantığına gelecek olursak; bu sitelerin içerisinde bir havuz sistemi vardır. Havuz sistemine, o siteyi kullanmış olan bütün Facebook kullanıcıları kayıt olurlar. Kayıt olduktan sonra bir başka kullanıcı geldiğinde bu siteyi kullandığında durumuna gidecek olan beğeni otomatik olarak bu siteyi daha önce kullanmış olan bir Facebook kullanıcısının hesabından gider. Yani burada bildiğimiz havuz sistemi vardır. Birçok kişi zannetmektedir ki beğeni karşılığında hiçbir şey verilmiyor. Tabi bazı kişiler de havuz sistemine dahil olmadan beğeni rakamları satın alabilmekteler. Bu saye de daha güvenilir bir organik beğeni gelebilmektedir.

Beğeni Sitelerinin Zararları Nelerdir?

Beğeni sitelerinin faydaları olduğu kadar zararları, dezavantajları da vardır. Beğeni sitelerinin ne gibi zararları vardır? Bu siteleri kullandığınız takdir de sizin adınıza Facebook hesabınız içerisinde bir takım yetkilere sahip olmaktadırlar. Bu yetkilere gelecek olursak, sizin adınıza paylaşım yapma, yorum beğenme, bir gruba dahil olmak gibi daha birçok işlevleri vardır. Beğeni sitelerinin sahipleri de bazı durumlarda sitelerini yaymak istedikleri takdir de bir mesaj ayarlamaktalar ve bu mesajı havuz içerisinde bulunan bütün Facebook hesaplarına paylaştırmaktalar. Yani sizler istemeden çeşitli kişilerin duvarlarına yorumlar yapmış oluyorsunuz, Facebook istenmeyen giden mesajlar diye tabir ettiğimiz spam mesajları bunlardır. Bu yüzden beğeni sitelerini kullanmadan önce bir kez daha düşünmelisiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir