iPhone İle Birlikte Gelen Uygulamalar Nasıl Silinir?

iPhone İle Birlikte Gelen Uygulamalar Nasıl Silinir?

Genel, Sosyal Meda Uzmanlığı, Yeni Başlayanlar Eyl 10, 2022 Yorum Yok

iOS 10 beraberinde Borsa, iPuçları ve Arkadaş bulma gibi işletim sistemi ile beraber ön yüklü bir şekilde gelmekte olan çeşitli uygulamaları klasik uygulama kaldırma yöntemleri ile kaldırmanız elbette mümkün olmaktadır. Peki ya kaldırdığınız uygulamaları tekrardan kullanmaya karar verdiğiniz zaman ne yapacağınızı ve yine bu şekilde kaldırabilmenin sisteminize nasıl bir çeşit etki edeceğini de biliyor muydunuz?

iOS cihazlar içerisinde yüklü gelmekte olan bir diğer deyiş ile yine stok uygulamalar her ne kadar cihaz içerisinde 150 MB gibi bir boyuta yakın yer kaplıyor olsalar dahi göz önünde olmasını istemiyorsanız eğer onları bir klasör de toplamaktaydık. iOS 10 ile beraber olarak gereksiz olarak adlandırdığımız bahsi geçen uygulamaların kaldırılacağını öğrendik. iOS 10 ilk beta sürümlerinde de beklediğimiz bir fonksiyon ile beraber geldiler. Cihazınızı iOS 10’a güncellemişseniz eğer ki normal uygulamaları kaldırabiliyor gii yine Apple’ın bütün uygulamalarını problemsiz bir şekilde ana ekranımızdan kaldırabilmekteyiz.

Hangi Uygulamalar Kaldırılabilir?

Hesap makinesi, takvim, kişiler, pusula, facetime, home, arkadaş bul, iBooks, itunes store, harita, haberler, mail, notlar, podcast’ler, borsa, anımsatıcı, videolar, ipuıçları, sesli notlar, watct uygulaması, hava durumu gibi uygulamaları kaldırabiliyoruz. Bu anlamda yine birkaç yazılımda oluşmakta olan değişikliklerden bahsetmeliyiz. Kişiler uygulamasını kaldırdığınız zaman kişi verileriniz gitmiyor. Bir tek iphone telefonda uygulamayı kaldırmış olmaktasınız. Watch uygulamasını da kaldırıyorken Apple Watch ile ilişiğinin kesilebileceğine dair bir çeşit mesaj görüyorsunuz. Bunun dışında da uygulamayı kaldırdığınız vakitte Widget’ı da kalkıyor. Örnek verecek olursak hava durumu uygulamasını yok ettiğiniz zaman araç takımlarının bulunduğu listede hava durumu gözükmek ve yine hesap makinesini kaldırdığınız vakitte denetim merkezinden gitmiş oluyor.

Kaldırılan Uygulamaları Geri Nasıl Yükleyebiliriz?

Silmiş olduğunuz çeşitli uygulamaları tekrar kullanmaya karar verirseniz eğer bir tek yapmanız gereken unsur App Store’u açarak veya Spotlight üstünden silmiş olduğunuz uygulamaları aratarak bulut simgesine dokunmanız ve indirerek sisteme yüklemeniz. Bu arada kaldırılan stok uygulamalar hakkında da yine Apple şirketinin paylaştığı önemli bir unsur var. Eğer stok uygulamayı kaldırdığınızda simgesi gitmiş olmaktadır. Farklı bir deyiş le yine sistem den tam anlamıyla kalkmamaktadır.

 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir