Galaxy S23’ün işlemcisi, Apple’ın A16 Bionic’ine nazaran gerçek bir canavar olabilir

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Kas 01, 2022 Yorum Yok

Exynos çipsetleriyle yarattığı Düş kırıklığının akabinde, Samsung’un Galaxy S23’te yalnızca Snapdragon çipsetini kullanmaya karar verdiği bildiriliyor. Bu yüzden yeni Snapdragon çipsetinin Apple’ın iPhone 14 Pro’da kullandığı en nihayet çip kadar âlâ olup olmadığı daha da Kıymetli bir soru haline geliyor. Ve görünüşe nazaran yeni çip, iddia edilenden daha da uygun olabilir.

Ünlü sızıntı kaynağı Ice Universe’ün (@UniverseIce) söylediğine nazaran, hem MediaTek Dimensity 9200 hem de Snapdragon 8 Gen 2, grafik performans açısından A16 Bionic’ten daha düzgün performans gösterecek. Sızıntı kaynağı, Dimensity 9200’ün Mali-G715 Immoralis MC11 GPU’su için kıyaslama bilgilerini de yayınladı. Bu datalara nazaran 11 çekirdekli bir GPU’ya sahip ve GFXBench’in Manhattan Offscreen 1080p testini ortalama 328 fps’de çalıştırabiliyor.

Snapdragon 8 Gen 2’nin Dimensity 9200’den biraz daha yeterli performans göstereceği bildiriliyor. Bu sonuç, birebir testte iPhone 14 Pro Max’in 292 fps’sinden daha iyi. Bu Sonuç doğruysa, Galaxy S23, Galaxy S23+ ve Galaxy S23 Ultra iç olmak üzere Android telefonlar, oyun ve grafik işlemede en Aka rakipleri olan iPhone’ları geride bırakacak üzere gözüküyor.

Snapdragon 8 Gen 2 ve Dimensity 9200 Fazla yakında tanıtılacak. Ve 2023’ün birinci çeyreğinde duyurulacak olan Galaxy S23, süreç performansı, Güç verimliliği ve kablosuz irtibat alanlarında iyileştirmeler getirecek. Ayrıyeten yaklaşan akıllı telefon serisinin, daha yüksek Sıkıntı verimliliği ve biraz daha Aka piller sayesinde daha uzun pil ömrü sunması bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir