Galaxy S24 için şaşırtan iddia: Snapdragon gidiyor mu; Exynos geri mi dönüyor?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Nis 07, 2023 Yorum Yok

Samsung’un bu Yıl içinde Exynos 2200 işlemciye sahip Galaxy S23 FE‘yi piyasaya sürmeyi planlaması, Exynos’un pazar hissesini artırmaya yönelik daha geniş bir stratejinin yalnızca bir modülü olabilir. Koreli bir Amel dünyası haber kaynağı, Galaxy S23 FE ile ilgili nihayet haberimizi doğruluyor ve Samsung’un önümüzdeki Yıl için bir Exynos 2400 yonga seti üzerinde de çalıştığını belirtiyor.

Samsung’un Exynos’un pazar hissesini artırma stratejisinin gelecekteki Galaxy S24 kullanıcıları için sonuçları olabilir. Söylentiye nazaran, Samsung şu anda Exynos 2400 işlemciyi geliştiriyor ve yonga setini en erken kasım ayında seri üretime sokabilir. Teze nazaran Samsung, Galaxy S24 serisi için Exynos 2400’ü kullanmayı planlıyor.

Daha Evvel ortaya çıkan muteber bir sızıntıya nazaran, yaklaşmakta olan Exynos 2400 çipi aşağıdakiler iç 10 CPU çekirdeğine sahip olacak:

  • 1 adet Cortex-X4 birincil çekirdek
  • 2 adet Cortex-A720 yüksek frekanslı çekirdek
  • 3 adet Cortex-A720 düşük frekanslı çekirdek
  • 4 adet Cortex-A520 güç tasarruflu çekirdekler

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir