Galaxy S24, işlemcisiyle iPhone 15 katili olmayı vaat ediyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 13, 2023 Yorum Yok

2023’teki en yeterli Android telefonların birden fazla üzere, yakın vakitte piyasaya sürülen Samsung Galaxy S23 serisindeki 3 model de Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinden Sıkıntı alıyor, lakin Apple’ın üst seviye A16 Bionic’i, Snapdragon 8 Gen 2’yi dizginliyor.

Bu durum 2024 yılında değişebilir. RGcloudS’un sızıntısına nazaran, Qualcomm’un geliştirilmekte olan Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisi Snapdragon 8 Gen 2’den Değerli ölçüde daha kuvvetli olacak ve yonga setinin Samsung Galaxy’ye Özel sürümü Apple’ın yakında çıkacak A17 Bionic’ini “kağıt üzerinde” geçecek.

Başka bir deyişle, Samsung Galaxy S24 ve istikbal yılın başlarında piyasaya sürülmesini beklediğimiz daha Aka kardeşleri, iPhone 15, iPhone 15 Pro ve Fazla söylentili iPhone 15 Ultra‘dan daha süratli olabilir.

Sızan bilgilere nazaran, Snapdragon 8 Gen 3’ün 3,7 GHz suratında çalışan yüksek performanslı 1 adet Cortex-X4 çekirdeği, 4 adet düşük frekanslı performans çekirdeği ve 3 adet verimlilik odaklı çekirdeğe sahip olacak. Karşılaştırma yapmak gerekirse, standart Snapdragon 8 Gen 2, 3.2GHz saat suratına sahip; yani halefi yüzde 15 daha güçlü olacak üzere görünüyor.

Samsung Galaxy S23, S23 Plus ve S23 Ultra’nın tümü Snapdragon 8 Gen 2’nin Özel bir versiyonunu içeriyor, lakin Snapdragon 8 Gen 3’ün 3.7 GHz suratı, 3.36 GHz saat suratına nazaran hala Kıymetli bir artışa işaret ediyor.

RGcloudS tarafından aktarılan sayıların Qualcomm’un bir sonraki amiral gemisi yonga setinin standart versiyonuna (Galaxy’ye Özel versiyon yerine) atıfta bulunup bulunmadığı net değil, fakat “Galaxy için Gen 3” sözleri, 2023’te 8 Gen 2’de olduğu üzere Snapdragon 8 Gen 3’ün 2 varyantını göreceğimizi gösteriyor.

Temel Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinin ise gelecekteki Xiaomi, Honor ve OnePlus amiral gemilerinde yer almasını bekliyoruz, fakat Tekrar de bu aygıtlar ile Samsung’un bir sonraki Galaxy S telefonları ortasındaki performans farkları muhtemelen Fazla da aşikar olmayacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir