Netflix’in TV uygulaması, uzun zamandır istenen özelliğe nihayet kavuşuyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 13, 2023 Yorum Yok

Eğer yazma tipi boyutlarını değiştirmek yahut onları daha okunaklı hale getirecek bir gölge eklemek üzere bir isteğiniz varsa, Netflix Son bunu basitçe yapmanıza müsaade vermeye başlıyor.

Eğer Netflix’i Temel olarak TV’de kullanıyorsanız, daha Evvel bu süreç olması gerekenden Fazla daha karmaşık olabiliyordu. Hatta bu sistemin karmaşıklığı, altyazı biçimlerini değiştirmek isteyen pek Fazla kişinin bu seçeneği kullanmamasına Sebep oluyordu. Lakin akış devi, nihayet TV uygulamasının içerisinde altyazı ve altyazı metnini özelleştirme özelliğini sunmaya başladı.

Bildirilene nazaran bu özellik, Amazon Prime Görüntü TV uygulamasının altyazı ayar seçeneklerine misal görünüyor ve misal bir biçimde çalışıyor. Hizmet, küçük, orta ve Aka metinlerin yanı Dizi alt gölgeli ve gölgesiz dört tarz ortasında seçim yapmanıza İmkan tanıyor.

Hizmetin güncellenmiş yardım sayfasında, bir sıra yahut sinema oynatılırken ekranın altındaki Ayarlar’a giderek ve akabinde altyazı boyutu ve tarzını seçerek bu denetimlere erişebileceğiniz belirtiliyor. Fakat bu hizmet şu anda Arapça, İbranice, Japonca, Korece, Rumence, Tayca ve Klâsik Çince lisanlarında metin görünümünü değiştirmek için kullanılamıyor.

Son yıllarda giderek daha Çok sayıda insan sıra ve sinema izlerken, yabancı lisandaki üretimlerin yanı Dizi seslerdeki dengesizliklerin yahut baskın arka plan seslerinin diyalogların anlaşılmasını engellemesinden kaçınmak için altyazıları kullanıyor. Altyazıların uygulama içerisinden kolaylıkla özelleştirilebilmesi, pek Fazla kullanıcı için uzun vakittir istenen bir özellikti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir