Geri dönecek mi? Trump’tan şaşırtan Twitter açıklamaları geldi

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Kas 21, 2022 Yorum Yok

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, hafta sonunda eski ABD Lideri Donald Trump’ın toplumsal ağdaki kalıcı yasağını kaldırmış ve hesabını Geri vererek tekrar Twitter’a dönmesinin yolunu açmıştı. Ve doğal olarak herkesin gözü, bir Sefer daha eski ABD liderine çevrildi. ancak görünüşe nazaran şimdilik, Donald Trump’ın sosyal ağa dönmeye pek niyeti yok.

Musk, geçtiğimiz Cuma günü açtığı bir anketle Twitter kullanıcılarından Trump’ın platforma Geri alınıp alınmaması konusunda fikirlerini sordu. Ankete katılanların yüzde 51.8’i, Trump’ın tekrar toplumsal ağa dönmesi istikametinde oy kullandı.

Musk, anket sonuçlandığında “İnsanlar konuştu” tweet’ini attı ve Cumartesi günü, @realDonaldTrump hesabı tekrar faal hale getirildi.

Trump ise, bu kararın akabinde Cumhuriyetçi bir kümeyle yaptığı görüntü röportajında ​​Twitter’da Fazla Çok Sorun gördüğünü söyledi. Bloomberg tarafından bildirilen yorumlarının bir modülü olarak Trump, bu yılın başlarında başlamasına Yardımcı olduğu toplumsal File olan Truth Social ile yola devam etmeyi planladığını söyledi.

Twitter, diğer pek Fazla toplumsal File ile birlikte, 6 Ocak Capitol Hill isyanlarının akabinde Trump’ın resmi hesabını askıya almıştı ve kalıcı olarak yasak getirmişti. Lakin Musk’ın platformu satın aması sonrasında kalıcı yasak kalıcı olmaktan çıktı ve Trump tekrar hesabına kavuşmuş oldu. Her ne kadar şimdilik bu hesabı kullanacak üzere görünmese de…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir