sosyalambar.com | Sosyal Medya Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Google, arama motoru için devrim niteliğinde yenilikler hazırlıyor

Google, arama motoru için devrim niteliğinde yenilikler hazırlıyor

admin admin -
12 0

Google’ın 10 Mayıs’ta düzenleyeceği I/O geliştiriciler konferansı öncesinde, aktiflikte tanıtılacaklar hakkında daha Çok bilgi ortaya çıkıyor. Yeni lakin doğrulanmamış bir habere nazaran, Google Arama için yapılacak bir yenileme ile de karşılaşabiliriz.

Wall Street Journal’ın bildirdiğine nazaran Google, bir arama sonrasında karşımıza çıkan geleneksel internet sitesi irtibatı listesinden vazgeçerek, TikTok ve Instagram üzere toplumsal medya kaynakları tarafından kullanılana benzeri bir gösterim biçimi ve destekleyen özellikler sunmayı istiyor.

Makale, Temmuz 2022 tarihinde Google kıdemli Yardımcı lideri Prabhakar Raghavan‘ın, gençlerin yüzde kırkının restoran aradıklarında toplumsal medya ağlarını kullandığını söylediğini hatırlatıyor. Kestirim edilebileceği üzere, Google bu trafiğin kendi platformundan geçmesini istiyor.

Bununla birlikte, Google’ın arama sonuçlarında forum tartışmaları ve Bard üzere sohbet robotu özellikleri getirebileceği de belirtiyor. Bu sayede Google, Yapay zeka yarışında da rakiplerinin gerisinde kalmamamayı amaçlıyor. Çünkü şirket, Yapay zeka konusunda geç kaldığı tarafında birtakım tenkitlerin amacı olmaya devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir