Akıllı telefonunuzu neden kılıfıyla şarj etmemelisiniz?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar May 08, 2023 Yorum Yok

Pek Fazla akıllı telefon lityum iyon pillerle çalışıyor ve telefonunuzu nasıl şarj ediyor olursanız olun bu piller Vakit içinde bozuluyor. Bunun nedeni, yük taşıyıcılarını elektrotlar ortasında kaydırarak fonksiyon görmeleri ve bunu yaparken bileşen kesimlerinin gerilime uğraması sonucu vakitle daha az verimli davranmaları.

Telefonunuzu Fazla uzun mühlet şarj etmek yahut şarj etmeden Evvel pilin büsbütün bitmesini beklemek (yani 0’dan şarj etmek) elektrotları zorlamanın ve akıllı telefonunuzun pilinin ömrünü kısaltmanın mükemmel yolları. Lakin, bir pili öldürmenin tahminen de en tesirli yollarından biri çok ısınmasına müsaade vermekten geçiyor.

Telefonunuzu kılıfla kullanıyorsanız, şarj ederken kılıfı çıkarmanız telefonunuzu daha uzun müddetler kullanabilmeniz için yeterli bir tercih olabilir. Çünkü telefon şarjdayken, olağandan biraz daha Çok ısınıyor ve kılıf bu ısıyı telefon etrafında koruma ederek bataryaya vakitle tesirli biçimde ziyan veriyor. Öbür bir deyişle, ısının Müsait formda dışarı atılmasını engelliyor.

Eğer telefonunuzu şarj ettikten sonra Kıymetli ölçüde daha sıcak olduğunu hissediyorsanız, bu, Fazla ısındığının ve pil kapasitesine ziyan verdiğinin bir işareti olabilir. Şayet ısındığını hissetmiyorsanız o Vakit Problem yok. Fakat Yeniden de bu, ileride bataryanın ziyan görmeyeceği manasına gelmiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir