Google, arama sonuçlarına yeni bir etiket ekliyor: “Çok alıntılanan”

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Eki 27, 2022 Yorum Yok

Bugün yapılan bir duyuru ile Google, başka yayınlar tarafından sıklıkla alıntılanan içeriklere arama sonuçlarında yeni bir “çok alıntılanan” etiketi eklediğini açıkladı. Başka web siteleri temas verdiği sürece mahallî haberlerden, röportajlara, duyurulara ve hatta basın bültenlerine kadar her şey, arama sonucunun ön izleme manzarasına eklenen yeni etikete sahip olabilecek. Aramanın “hızla gelişen konular” ve “Bu Sonuç Hakkında” bildirimlerine de daha fazla bilgi ekleniyor.

Google, etiketin okuyucuların “bir haber için en faydalı yahut alakalı bilgileri” bulmasına yardımcı olacağını umduğunu söyledi. İngilizce konuşan kullanıcılar için ABD’de taşınabilir aygıtlarda yakında kullanıma sunulacak ve önümüzdeki haftalarda tüm dünyada görünmeye başlayacak.

Google, çok alıntılanan etiketinin yanı sıra, kullanıcıların arama sonuçlarını eleştirel olarak değerlendirmelerine yardımcı olma teşebbüslerini de genişletiyor. “Hızla gelişen konular” ile ilgili aramalarda gösterdiği ihtar, artık kullanıcılara bir kaynağın emniyetli olup olmadığını denetim etmelerini yahut daha fazla bilgi mevcut olduğunda daha sonra tekrar gelmelerini hatırlatacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir