Google bir hizmetini daha “uygulama mezarlığına” gönderiyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Google’ın uygulama mezarlığına yakında bir uygulama daha eklenecek. İnternet devi, Duplex on the Web hizmetini kapatacağını açıkladı. Açıklamaya nazaran, hizmet 2022 yılının bitiminden itibaren çalışmayacak.

Bir Google sözcüsü yaptığı açıklamada, “bu yılın sonunda Duplex’i kapatacak ve her gün insanlara Yardımcı olan Duplex ses teknolojisinin Yapay zekâsını geliştirmeye odaklanacağız” dedi.

Google, Duplex on the Web‘i birinci olarak 2019’da Duplex telefon rezervasyonu Yapay zekasının bir uzantısı olarak duyurdu. Başlangıçta bu özellik, Android kullanıcılarının sinema bileti satın almasına Yardımcı olmak için tasarlandı. Duplex on the Web, Assistant’a web sitelerinde kendi başına gezinme yeteneği sağladı. Kredi kartı bilgilerini Chrome’da saklayan kullanıcılar, asistanın kendileri için sinema bileti satın almasını sağlayabiliyordu. Google daha sonra bu özelliği, kullanıcıları çevrimiçi data ihlallerine karşı koruyacak halde genişletti.

Google’ın Duplex on the Web’i kapatmasının nedeni, Yapay zekâ ile web sitelerini taramanın getirdiği Aka maliyetler olabilir. Google, Özel bir robot yazılım kullanarak web sitelerini gün uzunluğu birkaç kere tarıyor. Web yöneticileri sitelerinin indekslenmesini engellerse, bu, robotlara ekstra yük bindiriyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir