Türkiye’de en çok görülen rüya ne? Google’a göre bu rüyanın anlamı çok aranıyor…

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Mornings.co.uk web sitesinden bir takım, 2022 yılının başlarında, her ülkede en sık aranan düşlerin neler olduğunu görmek için Google arama bilgileri üzerinde bir tahlil yaptı. O vakitler Aka ölçüde gözden kaçmış olsa da, bu tahlilin sonuçları, dünyadaki hayallere dair birkaç Farklı gerçeği ortaya koyuyor.

Ekip, Google’daki en yaygın Hayal aramalarının bilgilerini (mümkün olan yerlerde) inceledi ve bu dataları ülkelere nazaran ayırmanın yanı Dizi dünya çapında bir genel nazar sağladı. Dünya geneline bakıldığında, Google’da en Fazla aranan Hayal yılanlarla ilgiliydi. Araştırmalara nazaran Brezilya’da ayda 352 bin, Türkiye’de ise ayda 214 bin Kez şaşırtan bir halde yılan düşü aranıyor.

İlginç bir formda yılanlar, zehirli yılan tehdidi konusunda endişelenmek zorunda olmayan ülkelerde de düşlerin başrol oyuncusu oluyor. Rastgele bir yılan ısırığının muhtemelen zararsız (veya en Çok biraz rahatsız edici) olduğu Birleşik Krallık’ta, sürüngenler hala en sık aranan ikinci Hayal terimi. Lakin şimal Amerika ve batı Avrupa’nın birçoklarında görülen sonuçlarla emsal biçimde, Birleşik Krallık’taki insanların Aleni Uzaklık en Fazla aradığı Hayal “diş dökülmesi.

ABD, hususla ilgili ayda 81.000 arama ile görünüşe nazaran dişlerinin dökülmesini Hayal ediyor. Ayı ve örümcek üzere tehditler de listede yer alıyor.

Ülkelere nazaran Google’da en Fazla aranan rüyalar

Neden birden fazla şahıs hayalinde diş dökülmesi görüyor?

Şaşırtıcı bir biçimde, MS ikinci yüzyıla kadar uzanan düşlerde ağızdan dökülen dişlerin yazılı kayıtları var. Beşerler vakitle (ve elbette ilim dışı bir şekilde) rüyayı akrabalarının vefatlarını evvelden haber vermek olarak yorumladılar. Bu yorum o kadar popülerdi ki, Freud tarafından bile incelendi ve reddedildi. Birçok Hayal tahlili kelamda ilim olarak reddedilebilse de, daha yakın tarihli bir yorum (1960’larda), bunun yaşlanma endişesiyle ilgili olduğuna dair daha makul bir İzah sunuyordu.

Bununla birlikte, 1984 yılında yapılan Ufak bir çalışmada, rüyayı gören ve görmeyen insanların Özellikle farklı Benlik özellikleri incelendi. Ruhsal Raporlar’da yayınlanan çalışmada takım, “kişilik anketleri, dişlerle ilgili Hayal görenlerin Kıymetli ölçüde daha kaygılı ve depresif olduğunu gösterdi” diye yazdı. Ayrıyeten “daha düşük ego gücüne sahiptiler, hayatlarından daha az tatmin oldular, hayatları üzerinde daha az denetime sahip olduklarını hissettiler ve uçmayı Düş eden Denetim deneklerine nazaran daha sık Biçare hissettiler” deniliyordu.

Ekip, rüyayı gören bireylerin yaşlanma konusunda öteki iştirakçilere nazaran daha Çok endişelenmediğini keşfetti ve bu açıklamanın pek yanlışsız olmadığını öne sürdü. Beklenen bir açıklama, diş kaybıyla ilgili hayalin, dişlerin birinci insanların hayatlarında Kıymetli bir rol oynadığı bir vaktin bilinçsiz, tarihi bir kalıntısını yahut arketipini temsil etmesi. Takıma nazaran, birinin dişlerinin gerçek kaybı, sonuçta ortaya çıkan değişiklikler nedeniyle vefatın habercisi olabilir ve bu yüzden kimi insanları ziyadesiyle rahatsız ediyor.

Bununla birlikte, Öbür bir Yalın İzah daha var: Rüyasında dişlerini görenler, uyanık oldukları saatlerde dişleri hakkında daha Çok endişeleniyorlardı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir