Google, Bluetooth ile cihazlar arasındaki mesafeyi ölçen yeni bir Android özelliğini test ediyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 20, 2023 Yorum Yok

Kablosuz fareler yahut kulaklıklar üzere pek Fazla Bluetooth aksesuarları günlük hayatımızda sıklıkla kullanıyoruz. O denli ki, Bluetooth için neredeyse hiçbir sınırlama yokmuş üzere görünüyor. Ve artık Google, kullanıcıların Bluetooth aksesuarlarının akıllı telefonlarından ne kadar uzakta olduğunu bilmelerini sağlayacak yeni bir Bluetooth orta Ölçümü API’si üzerinde çalışıyor.

Esper’den Mishaal Rahman, bu yeni Bluetooth orta Ölçümü API’sini ayrım eden İsim ve Google şimdiden bu API için AOSP’ye bir kod eklemiş durumda.

Mesafe ölçümünün doğruluğu Kesin olmasa da, yeni Bluetooth orta Ölçümü API’si yaklaşık pozisyonu, yani telefonunuzun Bluetooth aksesuarına 1 metreden daha yakın yahut daha Irak olduğunu söyleyebilecek. Yeni API, Özellikle telefonunuz ve bağlı aygıtlar ortasındaki arayı ölçmek için Bluetooth RSSI’yi (Alınan Sinyal Gücü Göstergesi) kullanacak.

Bu sistem, kayıp Bluetooth aksesuarınız için yanlışsız tarafa ilerlemenizi sağlayan Apple AirTag’lere emsal formda çalışacak ve yaklaşıp yaklaşmadığınızı size söyleyecek. Bu özelliğin ne Vakit sunulacağı şimdi muhakkak değil. ancak en azından Android 14’e kadar beklememiz gerekeceğini iddia ediyoruz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir