Donald Trump, Facebook hesabını geri almak için harekete geçti

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 19, 2023 Yorum Yok

Eski ABD Lideri Donald Trump’ın Facebook hesabını Geri yüklemesi için Meta’ya bir dilekçe verdiği bildiriliyor. NBC News’in haberine nazaran, Trump kampanyası Salı günü şirkete bir dilekçe göndererek “platforma ivedilikle Geri dönmesinin sağlanması” konusunda görüşmek için bir toplantı yapılmasını istedi.

Facebook, 2020’de, 6 Ocak Kongre Binası saldırısının akabinde Trump’ı platformdan yasaklamıştı. Birinci başta askıya alma mühleti 24 saat olarak belirlendi lakin şirket yasağı bir günden kısa bir mühlet içerisinde süresiz hale getirdi. Haziran 2021’de, Nezaret Şurası’nın tavsiyesinin akabinde Meta, iki Yıl sonra askıya alma sürecini tekrar gözden geçireceğini ve Trump’ın hesabını Geri alıp almayacağını belirlemek için “kamu güvenliği riskini değerlendireceğini” söyledi.

Meta, NBC News ile yaptığı görüşmede, belirlenen sürece Müsait olarak önümüzdeki haftalarda bir karar açıklayacağını söyledi. 2021’de Meta, Trump’ın yasağının sonsuza kadar sürmeyeceğinin sinyalini zati vermişti. Meta’nın global ilgilerden Mesul lideri Nick Clegg, “Askıya alma vakti geldiğinde kaldırıldığında, Bay Trump’ın hesabı Geri verilecek. lakin politikalarımızı ihlal etmesi halinde, hesaplarının kalıcı olarak kaldırılmasına kadar varan yeni, artırılmış cezalara tabi olacak” demişti.

Dilekçe, muhtemelen Trump’ın 2024 başkanlık seçimleri öncesinde Facebook hesabının denetimini yine ele geçirme isteğini ortaya koyuyor. Trump’ın 34 milyondan Çok Facebook takipçisi bulunuyor ve platform, 2016 seçim kampanyası için kritik ehemmiyete sahipti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir