Google Görseller’in doğuşunun en büyük nedeni, Jennifer Lopez’in seksi elbisesiymiş

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 18, 2023 Yorum Yok

Google Görseller’in ortaya çıkmasının Jennifer Lopez nedeniyle olduğunu biliyor muydunuz? Bu Değişik bilgiye, kısa bir mühlet Evvel Twitter kullanıcısı mattxiv tarafından paylaşıldı. Yanlışsız olması güç üzere gözükse de, gerçeğin Temel olarak bu olduğunu söyleyebiliriz.

2000 yılında Jennifer Lopez, 42. Grammy Ödülleri’nde Versace ipek yeşili bir Entari giymişti. Düşük yakalı elbise, dünya çapında şaşırtan ölçüde İlgi gördü ve haber oldu.

Daha sonra J.Lo, dekoltesi hakkında “Bana o denli görünmüyordu. Hoş bir elbiseydi” dedi ve ekledi: “Bunun bu kadar Aka bir Hadise olacağı hakkında hiçbir fikrim yoktu.

Elbise yalnızca olağan medyayı etkilemekle kalmadı, Google’ın arama motoru üzerinde de kalıcı bir tesir yarattı. Entari Fazla Çok ölçüde aranıyordu.

Eski Google CEO’su Eric Schmidt, 2015’te Project Syndicate’te yaptığı açıklamada bu mevzuya değindi ve “İnsanlar metinden daha fazlasını istiyordu” dedi. Schmidt’in kelamları şöyleydi: “İlk sefer bunu, Jennifer Lopez’in dünyanın dikkatini çeken yeşil bir Entari giydiği 2000 Grammy Ödülleri’nden sonra gördük. O sırada, o anne kadar gördüğümüz en tanınan arama sorgusuydu. Fakat kullanıcılara tam olarak istediklerini vermenin Kesin bir yolu yoktu. Böylece Google Görsel Arama doğdu.

Google Görseller’in mühendislik ve Eser müdürü Cathy Edwards daha sonra GQ’ya bunun “tamamen doğru” olduğunu söyledi. Fakat, o sırada Ufak grubun zati bir görsel arama oluşturmak istediğini, lakin projeye ne kadar kaynak ayıracağını bilmediği de belirtti.

Jennifer Lopez’in Entari fiyaskosundan sonra görsel aramaların “önemli olduğu o kadar netleşti ki” şirket bunu yaratmak için daha Aka bir bütçe ayırmaya karar verdi…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir