Petrol devi olarak bilinen Shell, elektrikli araç şarjı konusunda dev bir adım daha attı

Reklam Ajansları, SMM Paneller Oca 19, 2023 Yorum Yok

Petrol ve gaz şirketi Shell, bir Yan kurum aracılığıyla elektrikli araç şarj operatörü Volta’yı 169 milyon dolara satın alıyor. Şirketlerin bu yılın birinci yarısında tamamlamasını bekledikleri muahede, Üleş başına 86 sent kıymetinde olacak; yani Volta’nın Salı günkü kapanış fiyatından yaklaşık yüzde 18 daha fazla.

Volta’nın Yönetim heyeti muahedeyi oybirliğiyle onayladı, lakin Yine de hissedarlardan da onay gelmesi gerekiyor. Shell, sürecin tamamlanmasına Yardımcı olması için Volta’ya kredi sağlayacak.

  • Elektrikli araçların çarpışma testleri nasıl yapılıyor?

Volta süreksiz CEO’su Vince Cubbage yaptığı açıklamada, “EV altyapı pazarı fırsatı potansiyel olarak muazzam olsa da, Volta’nın güçlü pazar şartlarında ve devam eden kapital kısıtlamalarıyla Müstakil olarak devam etmesi Fazla güç. Hem Volta hem de Shell, müşterilerin değişen gereksinimlerini karşılama konusunda kanıtlanmış bir yeteneğe sahip ve bu satın alma, daha Çok şoförün elektriği tercih etmesiyle gereksinim duyulan seçenekleri sağlamak için bu yetenekleri bir ortaya getirecek” dedi.

Volta’nın ABD’de 3.000’den Çok ve Avrupa’da çoklukla marketlerde ve alışveriş merkezlerinde az sayıda şarj istasyonu bulunuyor.

  • Run Flat lastik nedir? Run Flat lastikler hakikaten patlamaz mı?

Bir petrol şirketinin elektrikli araç şarj ağı satın alması garip görünse de bu, Shell’in birinci Sefer yaptığı bir şey değil. 2021’de açıklanmayan bir meblağ karşılığında Birleşik Krallık ağı Ubitricity’yi de satın almışlardı. Geçen Yıl Hertz ve BP, ABD’de bir şarj ağı kurma planlarını duyurmuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir