Google, iş gücünün yüzde 6’sına denk gelen 12.000 kişiyi işten çıkartıyor

Reklam Ajansları, SMM Paneller Oca 20, 2023 Yorum Yok

CEO Sundar Pichai’nin bir e-postasından sözü sözüne alıntılanan bir Google blog gönderisinde, şirketin Amel gücünü 12.000 şahıs azaltma kararı aldığı duyuruldu. Bu, Yekün çalışan sayısının kabaca %6’sının işini kaybedeceği manasına geliyor. İşten çıkarma e-postaları, etkilenen ABD çalışanlarına çoktan gönderildi ve gecikme Mahallî yasalar nedeniyle öbür ülkelerdeki çalışanlara kısa müddet içinde gönderilecek.

Pichai, geçen Yıl da bahsi geçen bu güç kararın bütün sorumluluğunu üstlendiğini söyleyerek şöyle devam ediyor: “Son iki yılda dramatik büyüme devirleri gördük. Bu büyümeyi yakalamak ve beslemek için, bugün karşı karşıya olduğumuzdan farklı bir ekonomik gerçeklikte yeni çalışanları işe aldık. Misyonumuzun gücü, eserlerimizin ve hizmetlerimizin pahası ve Yapay zekaya yaptığımız erken yatırımlar sayesinde önümüzde duran Aka fırsattan eminim. Onu büsbütün yakalamak için güç seçimler yapmamız gerekecek. Bu nedenle, insanlarımızın ve rollerimizin bir şirket olarak en yüksek önceliklerimizle uyumlu olmasını sağlamak için Eser alanları ve fonksiyonları genelinde titiz bir incelemeden geçiriyoruz. Elediğimiz roller, bu incelemenin sonucunu yansıtıyor. Bizden ayrılan Google çalışanlarına: Her yerdeki insanlara ve işletmelere yardım etmek için Fazla çalıştınız ve teşekkür ederiz. Katkılarınız kıymet biçilmezdi ve onlar için minnettarız.

Google, ABD’de 2022 ikramiyeleri ve müsaade fiyatlarının ödeneceğini söylüyor. Ayrıyeten, etkilenenlere 16 haftalık maaştan başlayan kıdem paketleri ile Birlikte tam bildirim mühleti (en az 60 gün) için ödeme yapılacak. nihayet olarak, altı aylık sıhhat, göçmenlik ve işe yerleştirme takviyesi sunulacak. Ancak ABD dışında, rastgele bir mali yahut öbür çeşitte bir dayanak olup olmayacağı bilinmiyor

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir