Google’dan masaüstü arama sayfalarına “yeni” özellik

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Google, taşınabilir aygıtlarda kullanıma sunduktan bir Yıl sonra, masaüstünde arama sonuçlarına da “sürekli kaydırma” özelliğini getirdi. Daimi kaydırma, “İleri” düğmesini yahut arama sonuçlarınızın altındaki sayfa numaralarını tıklama ihtiyacını ortadan kaldıran bir özellik. Özellik sayesinde geçerli listenin en altına kaydırdığınızda, Google sayfadaki bir sonraki Sonuç kümesini otomatik olarak yüklüyor. Google’ı taşınabilir aygıtlarda kullanıyorsanız, bu özellik size de Fazla tanıdık gelecektir.

Bu özelliğin masaüstüne gelmesi, tıpkı vakitte Google arama tecrübesini aygıtlar ve platformlar ortasında daha dengeli hale getirecektir. Bir şirket sözcüsü, “Bugünden itibaren, daha az tıklamayla daha faydalı arama sonuçları görmeye devam edebilmeniz için Daimi kaydırmayı masaüstüne getiriyoruz. Parmaklarınızın ucunda daha Çok bilgiye ulaşmanız artık daha da kolay” dedi.

Ne yazık ki Daimi kaydırma özelliği şimdilik yalnızca ABD’de ve İngilizce sorgularda kullanılabiliyor. ancak diğer bölgelere gelmesi de Fazla uzun sürmeyecektir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir