Google’ın Pixel telefonlarını çökerten YouTube videosu

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 28, 2023 Yorum Yok

Bugünlerde akıllı telefonlar Fazla güçlü. Kimileri 8K görüntü çekebilirken, öbürleri masaüstü bilgisayarların suratına ve performansına rakip olabiliyor. Ancak, bütün bu gelişmiş hesaplama gücünün, kimi Biricik bir YouTube görüntüsünün harikulade gücüne denk olmadığını da söylemek lazım. En azından Google Pixel için durum bu türlü görünüyor.

Söz konusu görüntü, Ridley Scott’ın Alien sinemasından 4K HDR bir klip. Görüntüyü açmak, Pixel telefonları çökertebiliyor, tekrar başlatılmasına ve anne ekrana dönmesine neden olabiliyor. Reddit müellifi OGPixel5 bu sorunu birinci lisana getiren şahıs olarak görünüyor. Kendi telefonunda yaşanan sorunu paylaştığında, birkaç Pixel kullanıcısından da emsal biçimde meseleler yaşadığına dair karşılıklar geldi.

9to5Google da videoyu Pixel 7 Pro üzerinde test etti ve misal sonuçlar gördü. Görüntü açılabiliyor, fakat Oynat düğmesine basar basmaz telefon çöküyor.

Problemi aşağıdaki görüntüden izleyebilirsiniz:

Orijinal Reddit başlığına nazaran, sorunun bir sıra Pixel aygıtını etkilediği görülüyor. sorun yaşandığı söylenen Aygıt bir Pixel 7 Pro olsa da, yorum yapanlar görüntünün Pixel 7s, Pixel 6s ve Pixel 6as’ı da çökerttiğini söyledi. Buna ek olarak, kimileri çökmeden sonra dakikalarca hücresel ilişkiye erişimi kaybetmekten şikayet ediyor.

Bir kullanıcı, sorunun birkaç Yıl Evvel Android telefonları öldüren duvar kağıdıyla ilgili olabileceği teorisini ortaya attı. Mrwhosetheboss’un bahisle ilgili görüntüsünde belirttiği üzere, duvar kağıdı Android’in kullandığından farklı, daha geniş bir renk profili kullanıyordu (ProPhoto RGB). Android basitçe bir profilden başkasına dönüştürdüğü için bu Biricik başına bir Sıkıntı teşkil etmiyor. Lakin, duvar kağıdında renk pahaları Android için Fazla Çok olan ve bütün sistemi çökerten bir piksel vardı.

Bu Alien klibinde de benzeri bir şey olması mümkün. Tahminen de bu Özel HDR görüntünün bir karesi (hatta bir pikseli) Android’in renk işlemesine kısa periyot yaptırıyor. Şayet öyleyse, Google’ın sorunu düzeltmek için bir yazılım güncellemesi yayınlayacağı düşünülüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir