Xiaomi’den telefonu sadece 5 dakikada şarj edebilen yeni şarj teknolojisi

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 28, 2023 Yorum Yok

Xiaomi, Ekim ayının sonlarında Redmi alt markası aracılığıyla 210W taşınabilir şarj teknolojisini piyasaya sürdü ve bu teknolojinin suratı, Şubat ayı başlarında Oppo ve OnePlus ailesinin bir modülü olan Realme’nin 240W versiyonu tarafından geçildi.

Ve artık, MWC haftası içerisinde Xiaomi, üstte belirtilenlerin Fazla daha fazlasına ulaşarak şarj mühletini beş dakikanın biraz altına indiren 300 W’lık devasa bir şarj teknolojisi ile Tekrar sahneye çıktı. Çinli dev, bu yeni 300W şarj aygıtının, daha düzgün bir modüler tasarım ve içerideki ısı dağılımı sayesinde evvelki 210W muadili ile tıpkı boyutta olduğunu da ekledi.

300W gösterimi, 210W Redmi Note 12 Discovery Edition’daki 4.300mAh’den biraz daha Ufak olan 4.100mAh pille değiştirilmiş bir Redmi Note 12 Pro+ içeriyordu. Telefon bir dakikadan biraz Çok bir müddette yüzde 20’ye, akabinde 2 dakika 12 saniyede yüzde 50’ye ve 5 dakikadan biraz daha kısa bir müddette yüzde 100’e ulaşıyor. Sıkıntı ölçer, şarj aygıtı için 290W’ın biraz üzerinde bir üst nokta gösterdi ve ayrıyeten yaklaşık iki dakikalık bir mühlet boyunca 280W ve üzeri girişi sürdürmeyi başardı.

Şirket, buradaki pilin, kimi klâsik grafit modüllerin yerine yeni karbon gereçlerden oluşan ve böylelikle elektrotların kalınlığını yüzde 35 oranında azaltan daha kuvvetli 15C hücrelerine (Discovery Edition’daki 10C hücrelerinin aksine) sahip olduğunu söylüyor. Bu lityum iyon pil, geliştirilmiş bir elektrolit formülü ile birlikte, daha süratli bir şarj ve deşarj oranı ile daha yüksek bir Güç yoğunluğu sağlayabiliyor ve bu sırada süreçte üretilen ısı ölçüsünü görünür bir halde azaltıyor.

Daha sonra bu ultra ince hücreler, İç alanı daha uygun kullanırken ısı dağılımını optimize etmek için yeni bir “sandviç” dizaynın modülü olarak aralarında termal materyaller olacak halde istifleniyor. Emniyet tarafında ise Xiaomi, her bir şarj çipinde akım, voltaj ve sıcaklığı takip etmek için sistemde yerleşik 50’den Çok özellik olduğunu söylüyor.

Xiaomi’nin yeni yaptığı duyuru, taşınabilir sanayisi için katiyetle Öbür bir dönüm noktasına işaret ediyor, lakin şirket bu 300W şarj teknolojisinin seri üretime girme potansiyelinden bahsetmedi. Xiaomi, pil ömrünün daha yüksek şarj gücünden nasıl etkilenebileceğini açıklayan şarj döngüleriyle ilgili sayıları da paylaşmadı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir