GTA 6’dan Evvel Oynanması Gereken En Âlâ GTA Oyunları

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Eki 27, 2022 Yorum Yok

Evet, milyonlarca oyun sever GTA 6’yı merak ve heyecanla bekliyor. Grand Theft Auto serisinin son halkası olacak olan GTA 6 hakkında bugüne kadar çok fazla sızıntı gelmedi. Yalnızca oyunun imal etabında olduğunu biliyoruz, oyunun geçeceği bölge ise hala muğlak. Grand Theft Auto 6 ile ilgili çok sayıda spekülasyon var. Bunlar ortasında oynanabilir karakterlerin kimler olacağı, oyunun öyküsünün ne olacağı da bulunurken, oyunun piyasaya çıkmasının ise 2025 yılına kadar sürebileceği de söylentiler ortasında. Evet, GTA 6’yı 2025 yılına kadar beklemek zorunda kalabiliriz. Pekala, daha evvel Grand Theft Auto serisinden hangi oyunları oynadınız? Şayet bu soruya sadece San Andreas, GTA 5 yahut da GTA 4 diye karşılık verebiliyorsanız, o halde bu listeye göz atmanızda yarar var.

15. Grand Theft Auto / GTA 2 (Gmae Uzunluk / Game Uzunluk Color)

Evet, listenin tabanından başlıyoruz. Birinci Grand Theft Auto oyununu PC’de oynadıysanız bir epey şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz, çünkü tahminen de serinin en yeterli oyunuydu. (Tabii ki pikseller ve süratli temposu bizim üzere hoşunuza gidiyorsa.) Evet, lakin listenin son sırasında Grand Theft Auto’nun Game Boy’a çıkmış versiyonları yer alıyor. Renk paleti ile oynanmış Nintendo fanlarına hitap eden bir versiyonu çıkmıştı. Aranızda bu 2 oyunu Game Boy’da oynayanlar yorumlarda el kaldırsın!

14. GTA Advance

Evet, üsttekini oynayanlar bunu da oynadı. GTA Advance, 2004 yılında Game Uzunluk Advance platformuna çıkmış ve el konsolunda uzun soluklu bir macera sunmasıyla o devir oyun severlerin takdirini toplamıştı. Şayet elinizin altında Game Uzunluk Advance varsa, hala keşfetmek isteyebileceğiniz bir üretim.

13. GTA: Liberty City City Stories

GTA’nın Bir öteki taşınabilir konsol oyunu ise Sony’nin PSP platformuna çıkmıştı. 2006 yıllarında bir PSP’si olanların bu oyunu oynanamamış olması neredeyse imkansız. 2006 yılında gelen GTA: Liberty City City Stories, imal kademesinde GTA 3’ü temel almış ve muvaffakiyetinden dolayı daha sonra PlayStation 2 platformuna da uyarlanmıştı.

12. GTA: Vice City Stories

PSP ve PS2’ye çıkan Vice City Stories, tam olarak bir Vice City olmasa da eğlenceli bir üretimdi. Vice City’nin ana karakteri Victor “Vic” Vance’ın, kardeşi Lance ile bir arada bir kabahat imparatorluğu kurmasını bahis alıyordu. Vice City Stories, Vice City ile tıpkı 80’lerin estetiğine sahipken, oyun serisi içinde değerli bir yerdedir.

11. GTA: London 1969 / GTA: London 1961

GTA: London, Austin Powers’ın akabinde, 60’ların Londra’sı 90’ların sonunda birdenbire büyük bir olay haline gelmişti. Öte yandan birinci nesil GTA çizgisinin de son basamaklarından biri olarak bilinen GTA: London, hayli keyifli bir üretimdi.

10. GTA 2

GTA 2, şimdiye kadarki en tuhaf Grand Theft Auto oyunu olabilir. Çünkü yakın gelecek ortamı, siberpunk eğilimleri ve bilim kurgu araç dizaynları ile GTA 2, 1999 yılında PC’den Dreamcast’e kadar pek çok platformda oyun severlere sunulmuştu. Birinci oyundan sonra büyük değişim gösteren GTA serisi, gelecek için bu yıllarda bir nevi hazırlık yapıyordu.

9. GTA 4: The Lost and Damned

Rockstar, Xbox 360’ı piyasaya çıkardığında Microsoft ile 2 premium DLC için muahedede bulunmuştu. Bu da karşımıza GTA 4: The Lost and Damned ve GTA 4: The Ballad of Gay Tony’i çıkarmıştı. GTA 4’ün son derece detaylı bir Liberty City ortamını temel alan bir oyun olan The Lost and Damned, serinin motosiklet temalı bir üretimiydi. Motosiklet çetesi üyesi Johnny Klebitz’i oynadığımız oyunda, öykü, ünitenin pervasız önderi Billy Grey’in çöküşünü husus alıyordu.

8. Grand Theft Auto

Evet, işte her şeyi başlatan oyun. Zirve bakış açısıyla oynadığımız serinin birinci oyunu, sahiden de dokusuyla şahane bir üretimdi. Doruktan tırnağa 2D ve 1997 standartları temel alındığında bir ihtilal niteliği taşıyan birinci GTA, oynanış üslubu ile olduğu kadar müzikleriyle de tam bir klasik.

7. Grand Theft Auto: Chinatown Wars

GTA’nın tekrar taşınabilir oyun konsolları için çıkarılmış bir sürümü olan Chinatown Wars, Nindendo DS ve PlayStation Portable sürümleri ile bir arada Android ve iOS platformlarında da sonradan yer almıştı. Nintendo DS’in tartışmasız en uygun oyunlarından biri olan Chinatown Wars’ta Huang Lee karakteri olarak GTA 2 ve GTA 3’te öne çıkan Triads çetesine karşı savaşıyorduk.

6. GTA 4: The Ballad of Gay Tony

The Ballad of Gay Tony, Rockstar North tarafından Grand Theft Auto IV için yayınlanmış bir genişleme paketiydi. GTA IV’ün kıssasını temel alan oyun, o periyot GTA fanlarını da birbirine düşürmüştü. Bazıları bu oyunu dayanılmaz severken, bazıları ise bir oldukça şikayette bulunmuştu. The Ballad of Gay Tony, GTA IV için yayınlanan ikinci ve son öykü paketiydi.

5. GTA 3

GTA 3, serinin oyuncu üzerinde en fazla tesir bırakan oyunlarından biri olmuştu. Hem teknik olarak başarılı olan hem de New York örnek alınarak tasarlanmış Liberty City ile tanıştığımız bir oyun olmasıyla da değer kazanan GTA 3’te Claude Speed’e hayat veriyorduk.

4. GTA: San Andreas

San Andreas, serinin o vakte kadarki en büyük teknik atılımını yapan oyunuydu. 3 ana alanı birbirine bağlayan devasa bir haritaya sahip olmasıyla oyuncuların beğenisini kazanan San Andreas, hala daha popülerliğini kaybetmiş değil. Bugün birçok nedenden ötürü hala ikonik oyunlardan biri olarak gösteriliyor.

3. GTA: Vice City

Vice City, Grand Theft Auto serisi için daha evvel gördüğümüzden daha fazla oyun içi özgürlüğü, daha fazla etkileşimi ve daha şiddeti sunan büyük bir değişimi temsil ediyordu ve bu nedenle tartışmalara sebep olmuştu. Lakin Vice City, tahminen de en unutulmaz Grand Theft Auto estetiğine oyunlardan biriydi. Hawaii gömlekli karakterlerden pembe üstü açılır otomobillere kadar ne ararsa bu oyunda bulabiliyordunuz.

2. GTA 5/GTA Online

Piyasaya çıkmasının üzerinden yıllar geçmesine karşın hala daha en çok oynanan oyunlar ortasında gösterilen GTA 5 ve GTA Online, elbette Rockstar’ın işine ne kadar sahip çıktığının da bir ispatı niteliğinde. Yıllar içinde bilhassa Online alanda çok fazla geliştirme yapmalarıyla oyuncuları odağında tutmayı başaran Rockstar, GTA 5’ten sonra gelen çok oyunculu modu GTA Online ile oyunculara Los Santos’u arkadaşlarıyla keşfetme bahtı sunmuştu. GTA Online ve GTA 5’in bir geliştirilmiş sürümünün kasım ayında PS5 ve Xbox Series X’de gelmesi konuşuluyor.

1. GTA 4

Ve 1 numarada GTA 4 yer alıyor. Doğu Avrupa savaş gazisi Niko Bellic’in kıssasını husus alan GTA 4’te Nico, 30 yaşında eski bir asker olarak “Amerikan Rüyası”‘nı yaşamak için Liberty City’e geliyor ve sonrasında olanlar oluyor. GTA 4, bilhassa kıssa anlatımıyla serinin en çok sevilen oyunu olmakla bir arada, bu başarıyı açık dünya dizaynında yeni bir çıta oluşturmasıyla da yakalıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir