MSI MAG B560M MORTAR WIFI İnceleme

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Eki 27, 2022 Yorum Yok

Bilgisayar modülleri kelam konusu olduğunda hiç olmadığı kadar güç periyotlar yaşıyoruz. Döviz, ek vergiler, miningcilerin piyasayı mahvetmesi falan derken, bir oyun bilgisayarı toplamak her zamankinden fazla güç. Haliyle, hem performanslı hem de uygun fiyatlı eserler her zamankinden fazla kıymet taşıyor. MSI’ın 11.nesil işlemcilerle şahane bir ahenk yakalayan M-ATX formundaki modeli B560M Mortar WIFI da bu türlü bir eser.

Ürünün ne kadar donanımlı olduğuna daha sonra tekrar geleceğiz fakat dilerseniz dizaynla başlayalım. ATX formundaki eser oyuncuların çok sevdiği kırmızı, yeşil, turuncu üzere renklerden uzakta, gri ve önemli bir tasarımı tercih etmiş. Mosfetlerin üzerinde son derece irice soğutma panelleri var. 7W/mK kıymetindeki bu termal padler soğutma konusunda epey tezli. Ayrıyeten M.2 SSD diskleriniz de muhafaza altında çünkü M.2 Shield Frozr isminde bir soğutma panelleri de kendilerinin serin tutulmasına yardımcı oluyor.

M560M MORTAR, Intel’in 10. ve 11.nesil LGA 1200 Core işlemcilerini destekleyen bir eser ve 5066Mhz’e kadar DDR4 RAM dayanağı sunabiliyor. Eserde çift kanal dayanağı ve 128GB’a kadar dayanak sunan dört adet DDR slotu bulunmakta. Ek olarak üç slot M.2 SSD takviyesi de bu türlü uygun fiyatlı bir eser için son derece büyük bir artı. Bellek sürat aşırtma ve XMP dayanağıyla gelen B560 chipsetlerin bu türlü donanımlı ve erişilebilir bir anakartla birleşiminden son derece şad kaldığımızı belirtmeliyim.

B560M MORTAR’da Intel’in WiFi 6E AX210 tahlili ile Realtek’in RTL8125B 2.5Gbps LAN denetimcisi güzel bir grup oluşturmuş. Bu da rekabetçi oyuncular için düzgün haber. Kullanılan onboard ses tahlili ise Realtek ALC897 ve kâfi performansı sunuyor.

Üründe 11.nesil Intel işlemci kullanıyorsanız PCI-Express 4.0 x16 slotu bunu destekliyır, çabucak altındaki slot ise PCI-Express 3.0 x16. Şayet 10.nesil işlemci kullanıyorsanız slotlar PCI Express 3.0 x16 takviyesi sunmakta. Ayrıyeten Lightning Gen 4 SSD takviyesi de bir öteki artı.

Arka panele gelirsek, bu küçük anakart son derece varlıklı ilişki seçeneklerine sahip. Bir adet USB 3.2 Gen 2×2 Type-C portu, üç adet USB 3.2 1.5Gbps Type-A portu, dört adet USB 2.0 Type-A portu, optik çıkış, HDMI ve DisplayPort yuvaları art panelde sizleri bekliyor.

Özetle

B560M’nin özellikleri bunlarla sonlu değil. Altı katmanlı ve güçlü bir PCB, PCI-Express 4.0 x16 slotu için çelik kaplama, su soğutma tahlilleri için geliştirilmiş fan denetimi ve Core Boost teknolojisi üzere bir sürü yan dayanakla gelen eserin fiyatı 1930 TL civarında. Bu da kendisini piyasanın en güzellerinden birisi haline getiriyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir