Hangi telefon modelleri değerini daha hızlı kaybediyor; hangileri değerini koruyor?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Nis 09, 2023 Yorum Yok

SellCell tarafından yapılan nihayet tahlilde şirket, Samsung Galaxy S23, Apple iPhone 14 ve Google Pixel 7 modellerinin lansmanlarından bu yana ortaya çıkan amortisman bilgilerini inceledi.

Tüketiciler hangi yeni telefonun en düzgün kamera, batarya ya da işlemciye sahip olduğunu bilmek isterken, eninde sonunda eski akıllı telefonlarını yeni bir model için satmayı planlayacaktır. Lakin vakti geldiğinde, hangi akıllı telefon en güzel bedele sahip olacak? Hangi telefon değer kaybetti, hangi telefon değer kazandı?

Önceki raporlarda olduğu üzere, iPhone 14 kıymetini en Çok koruyan telefon olurken, Samsung’un S23 serisi ortalama yüzde 40 daha düşük yine satış fiyatlarına sahip. Google Pixel 7 modelleri de iPhone 14 fiyatlarından yüzde 48 daha zayıf. Bununla birlikte, en yeni iPhone modeli 6 ay sonra iPhone 13’e nazaran yüzde 5,7 daha az kıymetli. 14 serisi yüzde 31,5 değer kaybederken, 13 serisi birebir Vakit diliminde yüzde 25,8 değer kaybetmiş durumda.

Galaxy S23 sahipleri için satılacak en Üzücü telefon 1TB’lık Galaxy S23 Ultra modeli. Piyasaya sürülmesinden bu yana geçen 2 ay içinde bedelinin yüzde 55,6’sını kaybetti. Öte yandan, pahasını koruyan en düzgün modelse Galaxy S23 256GB’lık Plus modeli. Piyasaya çıktıktan sonra kaybettiği kıymetin bir kısmını Geri kazandı ve piyasaya sürüldükten 2 ay sonra yüzde 36,4 daha az değerli durumda.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir