Gelecekte satışa sunulacak Android telefonlar, iPhone’lar gibi kapalı olsalar bile bulunabilecek

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Nis 09, 2023 Yorum Yok

Android 14 ve sonrasını çalıştıran gelecekteki Android telefonlar, aygıtlar kapalıyken bile aygıtların daha kolay bulunmasını sağlayacak. var iPhone 14 ve iPhone 11’e kadar uzanan eski iPhone’lar aslında bu fonksiyonu yerine getirebiliyor, lakin Google bu özelliği istikbal Android yükseltmesine eklemeyi planlıyor ve telefon üreticilerinden daha geniş takviye almayı umuyor.

Bir telefonun, cihaz teknik olarak kapalı olsa bile bulunabilir kalmasının birkaç yolu var. Sızdıranlara nazaran Google’ın güncellemesinden sonra, telefonu siz kapattıktan sonra bile Bluetooth modülüne Sıkıntı göndermeye devam edecek. Bluetooth özelliği, pozisyon bilgileri ve şahsî tanımlayıcılar da iç olmak üzere yakındaki aygıtlara Çeşitli bilgiler yayınlayabilir.

Tüm Çağdaş iPhone’lar ve en düzgün Android telefonlardan bazıları pozisyon için ultra geniş bant radyo (UWB) özelliğine de sahip. Bu, Apple’ın AirTag’lerinde kullandığı teknoloji ve mükemmel çalışıyor. Google’ın da bir UWB pozisyon belirleme etiketi üzerinde çalıştığı ve tahminen de bir sonraki Pixel telefonlarıyla Bir arada piyasaya süreceği söyleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir