Huawei Watch Ultimate İnceleme

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Nis 22, 2023 Yorum Yok

Watch Ultimate nitekim şahane görünüyor ve âlâ bir saatten beklenebilecek kaliteyi hissettiriyor. Bunda saatte kullanılan malzemenin ehemmiyeti büyük, lakin öte yandan özellik bakımından da hakikaten dolu dolu bir akıllı saat olmuş ve bu istikametiyle akıllı saatler ortasında başı çekiyor. Zirkonyum bazlı sıvı metal şasi, 100 metre dalış düzeyinde suya dayanıklılık, tam 1000 nit parlaklığa sahip 1.5 inç LTPO AMOLED ekran, nano teknoloji seramik çerçeve ve 14 güne kadar pil ömrünün yanı Dizi tıbbi Sınıf EKG tahlili ve damar sertliği tespitinde bulunabilmesi saatin en Değerli özellikleri. Anlatılacak Fazla şey var, lakin adım adım gidelim ve Evvel saati kutusundan çıkartalım.

Huawei Watch Ultimate Kutusunda Neler Var?

Huawei Watch Ultimate, Siyah bir kutu içinde geliyor. Kutuyu açtığımızda, içinde tam ortada saat ve yanlardaki kutulardan birinde ise saati şarj etmekte kullanacağınız şarj pedi var. öbür kutuyu açtığımızda da burada saatin silikon kayışının yer aldığını görüyoruz. Huawei, saatin zirkonyum kayışının yanında Hidrojenli Nitril Kauçuk (HNBR) kayış seçeneğini de saat için sunuyor. Nitril Kauçuk kayış ile sportif faaliyetlerde bulunacağınızda yahut gece yatarken daha rahat etmeniz amaçlanmış. Elbette gündelik hayatta da bir metal kayışı bir silikon kayışı takarak farklı görünümler elde edebilirsiniz. Elimizdeki saat, Özellikle dalış yapanlara da hitap eden bir Aygıt olunca, Huawei, burada da farkını konuşturmak istemiş ve kutu içine bir de dalış yapacaklara Özel uzun ayak bileği kordonu koymuş. Böylelikle saati istediğiniz üzere dalış senaryolarınızda kullanabiliyorsunuz.

Huawei Watch Ultimate Tasarımı Nasıl?

Göründüğü üzere Watch Ultimate, göze Fazla hoş geliyor ve Fazla şık görünüyor. Bunda saatte kullanılan zirkonyum alaşımlı sıvı metal kayışın ve nano-teknoloji seramik çerçevenin katkısı büyük. Yalnızca görünüş manasında değil, kolunuzda yarattığı hisle de kullanım zevkini pekiştiriyor.

Zirkonyum alaşımlı sıvı metalin Değerli özellikleri var. Watch Ultimate’in ekstrem şartlarda uzun yıllar boyunca üzerinde Biricik bir çizik olmadan kullanabileceğiniz bir saat olması amaçlanmış. Bu gereç, üst seviye lüks saatlerde kullanılıyor ve hatta havacılık gemilerinde de kullanılabilen bir gereç olarak tercih ediliyor. Titanyum ve çelikle karşılaştırıldığında, daha yüksek gerilme direncine, daha yüksek sertliğe ve nihayet derece kuvvetli aşınma ve korozyon direncine sahip. 100 metreye kadar profesyonel dalışlarda kullandığınızda, tuz ve basınçtan ziyan görmemesi, ekstra sıcak ve soğuk şartlarda kullanım senaryolarında da deforme olmaması ve dayanıklılık göstermesi amaçlanmış.

Kutu içinde bulunan Hidrojenlenmiş Nitril Kauçuk kordon da klasik kauçuk kordonlara nazaran yüzde 30’a yakın daha hafif olurken, yağlanma, kirlenme, esneme ve aşınmalara karşı daha sağlam yapıda. Ayrıyeten taktığınızda cildinizi kaşındırmıyor ya da tahriş etmiyor, buna Müsait halde hazırlanmış.

Huawei Watch Ultimate epeyce Aka bir saat. 48,5 mm’lik boyutuyla, bileği daha Ufak olan kimi şahıslar için Aka gelebilir, fakat hoş haber, saatin metal kordonunun boyutunu istediğiniz üzere ayarlayabiliyorsunuz. Kayış üzerindeki boğumların 6’sını yanlarındaki klipslerden kolay kolay çıkartmanız mümkün. Böylelikle kolunuza nazaran kolaylıkla ayarlayabiliyorsunuz. Kutu içindeki silikon kayışı da Tekrar misal halde metal kayışın klipslerini açarak saate takabiliyorsunuz.

Huawei Watch Ultimate’ın Nano-tech Seramik Çerçevesi, 24’ten Çok sürece tekniği ile geliştirilmiş. Bu çerçeve, CNC hisli sürece ve İç yapısının ince gravürü kullanılarak nano-mikrokristalin seramikten yapılmış. Kullanılan seramik materyal, değerli taşlara misal bir parlaklığa sahip olurken, paslanmaz çelikten 6 ila 7 kat daha Misli olmasıyla çizilme ve korozyon direnci özelliklerini de beraberinde getiriyor. Böylelikle gündük hayatta Fazla şık bir saate sahip olurken, birebir vakitte ekstrem şartlarda kullandığınızda da saatin çizileceği ya da bozulacağı üzere telaşlarınız olmuyor.

Bu ortada saatin 2 rengi bulunuyor. Bunlardan biri elimizdeki Okyanus Mavisi renkli olanı olurken, bir Öteki de Keşif Siyahı rengi.

Huawei Watch Ultimate Ekran Özellikleri Neler?

Benzer formda saatin ekranında da safir cam gereç kullanılmış. Bu da çizilmeyeceği manasına geliyor. Saatin ekranı 1.5 inç büyüklüğünde olurken, 466×466 piksel çözünürlük sunuyor. Ekran paneli olarak LTPO AMOLED kullanılmış. Bu, bir Huawei saatindeki birinci LTPO ekran. LTPO ekran, Düşük Sıcaklık Polikristal Oksit manasına geliyor. LTPO AMOLED ekran, yüksek yenileme suratı ve çözünürlüğe sahip bir arka panel teknolojisi ve ekranın yenileme suratını dinamik olarak değiştirmesine İmkan tanıyor. Bu sayede Güç tüketimi Değerli ölçüde düşüyor ve pil ömrüne katkı sağlanıyor; ekranı her Vakit Aleni kullandığınız senaryoda pil ömrü daha uzun mühlet dayanabiliyor.

Bu ekran birebir vakitte 1000 nit’e kadar çıkabilen Fazla parlak bir ekran. çok ışıklı ortamlarda net ve canlı bir manzara sunuyor, az ışıklı ortamlarda da ekranın her Vakit görünür olmasını sağlıyor. Bilhassa profesyonel düzeyde dalış yapıyorsanız, dalış ilerlemenizi takip etmek için saatin ekranını 100 metre derinlikte bile aktif formda kullanabiliyorsunuz. Zati saati dalış moduna aldığınızda, bu ekran eksiksiz bir dalış bilgisayarı haline geliyor ki bundan da az sonra bahsedeceğiz.

Watch Ultimate, Özel saat yüzlerine sahip. Halihazırda Huawei sıhhat uygulaması üzerinden Fazla sayıda saat arayüzü elde edebiliyorsunuz, fakat Watch Ultimate için 2 Özel saat kadranının da bulunduğu 6 yeni saat kadranı ek edilmiş. Keşif Siyahı ve Okyanus Mavisi üzere saat yüzlerini Huawei sıhhat uygulamasından kolaylıkla saate indirebiliyorsunuz.

Daha Çok bilgi için: https://consumer.huawei.com/tr/wearables/watch-ultimate/

Şimdi, saatin etrafına baktığımızda sağ tarafta 2 tuş var. Bunlardan üsteki Döner Taç olurken, alttaki ise İşlev Düğmesi olarak kullanılıyor. Döner Taç’ı döndürerek saat arayüzünde gezinebiliyor ve anne kadran ile uygulama ortasında geçiş yapabiliyor. Alttaki Fonksiyon Düğmesi ise, saatin antrenman özelliklerine geçiş yapabilmekte ve öbür fonksiyonlar için kullanılıyor. Fakat sol tarafta bir tuş daha var. Watch Ultimate’in lansmanında da hepimizin merak ettiği bu gizemli tuş, Huawei’nin yeni Asistan Düğmesi. Bu tuşa basarak saati Outdoor Expedition moduna alıyor ve artık bahsedeceğimiz Özellikle gezginlere, maceraya düşkün ve ekstrem sporlarla ilgili olanlara hitap eden keşif yeteneklerinden faydalanabiliyorsunuz.

Güçlü Keşif Yetenekleri

Huawei, Watch Ultimate, dizaynıyla Fazla şık ve oturaklı bir saat üzere görünse de aslında keşfetmeyi sevenler için Fazla Müsait bir aygıt. İster kamp ister çölde off-road yapın, ister 100 metre derinliğe kadar kısmın ya da arazi yürüyüşlerinde kaybolmayı sevin, bütün bu senaryolar ve fazlasında size ayak uydurabilecek ve dahası, size tarafınızı her Vakit bulmanızı sağlayacak bir saat. Bu tuşa bastığınızda açılan Keşif Modu, bir anda saatin çehresini değiştiriyor.

Ana ekranda arayı, ortalama suratınızı, gün doğumu ve gün batımı saatlerini, geçerli saati ve pozisyon işaretleyicisini görüyorsunuz. Buradaki “İşaretle”ye dokunarak yeni pozisyon işaretlemesinde bulunabiliyorsunuz. Saat GPS sinyali arıyor ve var koordinatlarınızı kaydediyor. Ayrıyeten bu koordinatları temsil eden Ufak bayrak için Özel bir renk de seçebiliyorsunuz. Keşif modu, uzun mühlet dışarıda kaldığınızda pozisyonunuzu otomatik olarak kaydediyor. Pozisyonları işaretlemenize ve işaretli rastgele bir noktaya Geri dönmek için yol tanımı almanıza İmkan sağlıyor. Böylelikle kaybolmayı seven bir maceracıyasınız Geri dönmek için içiniz rahat olacak.

Huawei, akıllı saatlerinde GPS konusuna Aka Ehemmiyet veren bir marka. Daha evvelki saatlerinde de hisli çift frekanslı 5 sistemli GNSS uydu sisteminin kullanıldığını görmüştük. Watch Ultimate’te de bu mevcut. Böylelikle kuvvetli anti-parazit performansına sahip GPS, GLONASS, GALILEO, BEIDOU ve QZSS’ten oluşan 5 anne uydu sistemine bağlı olan Watch Ultimate, yer küre üzerinde ve su altında yolunuzu bulmanızı sağlıyor.

Daha Çok bilgi için: https://consumer.huawei.com/tr/wearables/watch-ultimate/

Ekranı aşağı kaydırdığınızda burada rakım, kalp atış suratı, Aralık noktaya Yekün uzaklık, ortalama Hız ve bu modda geçirdiğiniz süreyi görebiliyor, bir alt ekrana geldiğinizde de pusulaya ulaşabiliyorsunuz. El alttaki ekranda da SpO2 ve Barometre bilgilerine erişebileceğiniz ve saatin ekranını bir el feneri üzere kullanabileceğiniz seçenekler var. Ayrıyeten bu moddayken soldaki Asistan Düğmesi’ne bir Defa daha basarsanız, gece orman yürüyüşleri sırasında gözlerinizi yormaması için ekranı turuncuya da çevirebiliyorsunuz.

Dalgıçlar İçin Birebir

Dediğimiz üzere Watch Ultimate, bir akıllı saat olduğu üzere tıpkı vakitte bir keşif aracı; karada olduğu üzere sualtı için de. Watch Ultimate, 100 metreye kadar su geçirmez yapıda tasarlanmış bir akıllı saat. Patentli suya güçlü makine tasarımı ve 16’dan Çok suya sağlam yapı sayesinde Watch Ultimate, çok derin deniz basıncına dayanabiliyor. Huawei’nin Özel patentli teknolojisi olan mikron düzeyindeki su geçirmez filtre katmanının yanı Dizi yepisyeni soluk alabilen membran bileşenleri de kullanılıyor. Böylelikle bu saat ile 10 ATM düzeyine, yani 100 metre düzeyine kadar dalabiliyorsunuz. İster cümbüş emelli kolun ister profesyonel düzeyde tüplü dalışlara katılın, bu Amel için Müsait ölçüde özellikler içeriyor.

Watch Ultimate ile cümbüş dalışı, özgür dalış, teknik dalış ve profesyonel tüplü dalış yapabilirsiniz. Bunun için anne menüdeki dalış uygulamasına dokunmanız kâfi. Bu seçeneklerden birini seçtikten sonra da Watch Ultimate’in ekranı bir dalış bilgisayarına dönüşüyor. Açıkçası ben daha Evvel Discovery dalış yapmıştım, sualtı dünyası nitekim apayrı bir yer ve taraf tayini yapması hayli güç. Dalış bilgisayarında kaç metre derinlikte olduğunuzu, suyun sıcaklığını, dalış müddetini, istikametinizi görebilmeniz hakikaten Aka Yardımcı olacaktır. Bu ortada bu bilgisayarın navigasyon ekranında, tarafınızı kilitleyebilme seçeneğinizin olması da sualtında kaybolmamanız için Fazla Değerli bir işlev olmuş. Bilhassa dalış sporuyla ilgili olanların bu saati daha ayrıntılı halde incelemelerini öneriyoruz. Derinlere dalarken bütün Emniyet prosedürlerinin uygulandığından emin olmak kıymetli. Bunun için Watch Ultimate’te hatırlatıcılar ve ihtarlar yer alıyor, dekompresyon özelliği, suya giriş ve çıkış kayıtları üzere farklı Emniyet özellikleri bulunuyor. NDL hesaplama, basınç düşüşü hesaplama ve apne idmanı ve apne testi üzere seçenekler de var.

Üst Tertip sıhhat Özellikleri

Watch Ultimate’in daha pek Fazla özelliği Mevcut ve bunların Kıymetli bir kısmı de sıhhat konusunda. Huawei’nin daha evvelki akıllı saatlerinden kalp suratı ölçümü ve uyku takibi üzere sıhhat tahlili bahislerindeki yeteneklerine aşinayız. Hatta tansiyon ölçebilmesi için Özel olarak tasarladığı Watch D isimli akıllı saatinin de incelemesini kısa bir müddet Evvel sizlerle paylaşmıştık. Huawei, sıhhat bahislerinde yenilikçi yaklaşımını sürdürüyor ve Watch Ultimate ile tıbbi Sınıf EKG tahlili yapabiliyor ve damar sertliği tespitinde bulunabiliyor.

Daha Çok bilgi için: https://consumer.huawei.com/tr/wearables/watch-ultimate/

Elektrokardiyogram (EKG) en Fazla kullanılan klinik muayene yollarından biri ve kardiyak elektrofizyolojik aktivitenin grafiksel olarak kaydedilmesinde tesirli bir araç. EKG eğrisi kalbimizdeki her Ufak değişikliği ortaya çıkarıyor, böylelikle tabipler rastgele bir anormallik için Fikir edinebiliyor. Damar sertliği tespiti olarak bilinen arteriyel sertlik algılama yöntemi ise, arterde bir hasar varsa, bunun erken tespitinde faydalanıldığı bir prosedür. Watch Ultimate ile her 2’sinin ölçümü yapabiliyor ve böylelikle sıhhatiniz hakkında daha net ve elle tutulur bir müşahedede bulunabiliyorsunuz.

Tabii ki öbür sıhhat izleme prosedürleri de saatte Watch Ultimate’te mevcut. SpO2 düzeyinizi, gerilim düzeyinizi ölçebilir, gövde sıcaklığınızı izleyebilir ve Natürel ki uykunuzu takip edebilirsiniz. Saati telefonunuzla eşleştirmede kullandığınız Huawei sıhhat uygulaması üzerinden Huawei TruSleep, Daimi kap atış suratı izleme, otomatik gerilim testi, otomatik SpO2 tahlili ve Daimi cilt sıcaklığı ölçümü özelliklerini aktifleştirdiğinizde, Watch Ultimate bütün bu alanlarda sizi takip etmeye başlıyor. Daha sonra da sıhhat adımından bütün bu parametrelerin ölçümlerini tablolar halinde görebiliyorsunuz. örneğin uyku takibi kısmına geldiğinizde, uyku kalitenizi, gecenin hangi saatlerinde hangi uyku kademelerinde olduğunu net biçimde görebiliyorsunuz.

Son olarak atletler için de bir Ayraç açalım. Watch Ultimate, 100’den Çok antrenman takibi yapabiliyor. Otomatik takip için algoritması var, idman planlamaları yapabiliyorsunuz.

Bu ortada Watch Ultimate’i sırf Huawei akıllı telefonlarla kullanmak zorundasınız diye bir şey yok. Şu Lahza elimde Android işletim sistemli bir telefon bulunuyor ve bununla da tıpkı biçimde eşleştirebildim, bütün işlevleri da çalışıyor. Yeniden benzeri biçimde iOS ile de uyumlu yapıda. Yani saatin bütün işlevlerini öbür telefonlarla da kullanabiliyorsunuz.

Pil Ömrü Ne Kadar?

Huawei akıllı saatleri her Vakit pil ömrü konusunda Fazla Cömert davrandı, Watch Ultimate’te de bunu sürdürüyor. Saatte 510 mAh kapasitesinde batarya bulunuyor ve bu pil orta seviyede kullanımda 14 güne kadar, saati nitekim zorlarsanız ise 8 güne kadar dayanabiliyor.

Elbette kullanım senaryoları Fazla öznel. Lakin biz kullandığımız mühlet içinde pek Fazla işlevinin Daimi Aleni olduğu senaryoda rahatlıkla 10 güne kadar ulaşabildik. Bu müddet içinde telefon görüşmesi, gün içinde otomatik idman takibi, Daimi uyku, kalp atış suratı, SpO2 ve gerilim takibinin yanı Dizi birtakım manuel sıhhat işlevlerini da kullandık. GPS pozisyon takibinde de bulunuyordu ayrıyeten. Bunlara nazaran bu sonucun hayli etkileyici olduğunu söyleyebiliriz.

Şarjı bittiğinde ise kutusundan çıkan şarj pedi ile şarj edeceksiniz. Bu şarj pedi saati yaklaşık 1 saat içinde tam kapasite şarj edebiliyor. Bu ortada Watch Ultimate’in, Qi sertifikalı öteki kablosuz şarj aygıtlarıyla çalıştığını da söyleyelim.

Sonuç

Evet, Sonuç olarak Huawei Watch Ultimate bir teknoloji şaheseri ve Huawei için kesimde bir Öbür birinci oluyor. Zirkonyum bazlı sıvı metal kasası titanyumdan daha güçlü, ekranı büyük, keskin ve parlak, keşif, dalış, sıhhat ve spor bahislerinde gelişmiş işlevler sunuyor, pili ise uzun ömürlü. Kendini şımartmak isteyen, sevdiğine hakikaten kaliteli ve şık bir Armağan almak isteyenler için katiyen birinci bakılması gereken aygıtlardan. Pekala, fiyatı ne kadar?

Huawei Watch Ultimate’in elimizdeki bu gümüş renkli zirve modelinin fiyatı 19 bin lira. İndirim ve kampanya seçenekleri var. Siyah modelde 500 lira, gümüş modelde ise 700 lira sepet indirimi mevcut. Ayrıyeten Huawei FreeBuds 5i kulaklık ve Huawei 1 Yıl ekstra uzatılmış garanti hediyesi de bu saatle Bir arada geliyor.

Son olarak bize Özel bir indirim de var. Bu kodu (AULTIMATE500CHIP) kullanarak nisan ayı sonuna kadar geçerli 500 lira indirim kazanabiliyorsunuz.

Daha Çok bilgi için: https://consumer.huawei.com/tr/wearables/watch-ultimate/

Sponsorlu İçerik

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir