İki Commodore 64 ve çok sayıda disket birleşti, ortaya bu şaşırtıcı alet çıktı

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Kas 07, 2022 Yorum Yok

Ekim ayının sonlarında Linus Åkesson isimli İsveçli bir yazılım mühendisi, birbirine bantlanmış disketlerden oluşan bir körükle bağlanmış 2 eski Commodore 64 bilgisayardan ürettiği ve “Commodordion” ismini verdiği çalınabilir bir akordeon tanıttı.

Çok istikametli bir müzisyen olan Åkesson, Commodordion’u gerçek bir akordeon üzere gerçek vakitli olarak çalabiliyor. Bir C64 klavyesinde sağ eliyle bir ezgi çalıyor ve diğer klavyede sol elini kullanarak bir ritim ve bas sınırı döngüsünün akorunu Denetim ediyor ve ortaya aşağıdaki üzere bir Sonuç çıkıyor.

Åkesson’un web sitesindeki bir yazıda belirttiği üzere, Commodordion’u Muhtemel kılmak için hayli Çok ölçüde Özel yazılım mühendisliği ve donanım çalışması yapılmış. Aygıt; Sixtyforgan (yaylı reverb ve kromatik akordeon tuş nizamına sahip bir C64) ve C64’ün Ünlü SID ses çipinin canlı olarak çalınmasını sağlayan bir program olan Qwertuoso üzere daha evvelki projelerin üzerine inşa edilmiş.

Åkesson, Commodordion’un en Aka kusurunun ergonomi olduğunu kabul ediyor. Tuşların enstrümanın sol tarafındaki pozisyonu ve sol kolun da ünitenin yükünü taşıması gerektiği gerçeği nedeniyle ünite çalarken sol bilek, kol ve omuza yük bindiriyor. Åkesson, yazısında “Bu durum, Commodordion’un uygulanabilir bir müzik aleti olma potansiyelini hayli zayıflatıyor,” diye yazıyor.

Yine de tipinin Biricik örneği bir konut üretimi Aygıt ortaya hiç de makûs müzik çıkarmıyor üzere görünüyor. Ne dersiniz?

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir