YouTube, şimdi de “Beraber Canlı Yayın” özelliğini devreye sokmaya hazırlanıyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Kas 07, 2022 Yorum Yok

YouTube, Creator Insider kanalında ve bir blog gönderisinde, makul içerik oluşturucuların bir konuğu kendileriyle canlı yayına Davet etmelerine İmkan tanıyan yeni bir özelliği kullanıma sunmaya hazırlandığını açıkladı. Bu özellik, YouTube’un masaüstü sürümünde kullanılamayacağından, telefon üzerinden yayın yapanların işine yarayacak. Yeni özellik, başlangıçta sadece muhakkak bir içerik oluşturucu kümesine sunulacak, lakin YouTube, ortak yayını gelecekte daha Çok içerik oluşturucuyu kapsayacak formda genişletmeyi planlıyor.

İçerik oluşturucular, bilgisayarlarından bir konukla canlı yayın planlayabilir ve akabinde bir cep telefonundan canlı yayına geçebilir. Yahut cep telefonlarından anında canlı yayına geçebilirler. canlı yayında birdenbire Çok konuk almak mümkün, fakat bir seferde yalnızca birinin görünmesi sağlanabiliyor.

Önümüzdeki birkaç hafta içinde, birtakım içerik oluşturucular hesaplarında yeni ‘Birlikte canlı Yayına Geç‘ düğmesini görecekler. İçerik oluşturucuların başlık, açıklama, Nakit kazanma ayarları, Ufak fotoğraflar ve görünürlük iç olmak üzere akış detaylarını girerek canlı yayına başlamaları gerekiyor. “Bir ortak yayıncıyı Davet et” seçeneğini belirledikten sonra, içerik oluşturucular canlı yayınlarına Davet etmek için bir konuk seçebilecekler. konuk daveti tıkladıktan sonra bir bekleme odasına gönderilecek. mesken sahibi bundan sonra “Canlı Yayına Geç” düğmesine dokunup ortak canlı yayını başlatacak.

YouTube’un bu yeni özelliği, TikTok ve Twitch’in kısa müddet Evvel kendi ortak akış özelliklerini başlatmasıyla birebir periyoda denk geliyor. YouTube’un ortak yayın özelliğinden farklı olarak, TikTok ve Twitch, apansız Çok şahısla canlı yayın yapmanıza İmkan tanıyor.

Birkaç hafta evvel, TikTok, konut sahiplerinin beş adede kadar şahısla canlı yayına geçmesine İmkan tanıyan “Çoklu Misafir” isimli yeni bir özelliği kullanıma sundu. Geçen haftaysa Twitch, yayıncıların talk-show gibisi bir tecrübe için öteki içerik oluşturucuları ve hayranları akışlarına kolaylıkla çekmelerini sağlayan “Guest Star” isimli yeni bir özelliği resmi olarak başlattı. Guest Star, beş kişinin tıpkı anda canlı yayına katılmasını Muhtemel kılıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir