Instagram, daha fazla reklam göstermek için gözünü aramaya dikti

Reklam Ajansları, SMM Paneller Mar 22, 2023 Yorum Yok

Instagram‘da daha Evvel reklam görmediğiniz yerlerde yeni reklamlar görmeye hazırlanın… Meta’nın sahibi olduğu toplumsal medya uygulaması, işletmelere keşfedilmeleri için daha Çok yol sağlamayı amaçlayan birkaç yeni reklam alanını test etmeye başladı. Bu deneysel yerleşimlerden biri, reklamları arama sonuçlarına yerleştiriyor. Uygulamada makul bir terimi aradığınızda “sponsorlu” olarak işaretlenen gönderiler, gerçek sonuçlardan rastgele birine dokunduğunuzda gezinebileceğiniz akışın içinde görünür. Instagram duyurusunda, yerleşimi önümüzdeki aylarda global olarak sunmayı planladığını söyledi.

Ayrıca uygulama, işletmelere gelecekteki aktiflikleri yahut lansmanları size hatırlatmalarına yahut bilgilendirmelerine Yardımcı olacak bir formatı test etmek için makul markalarla işbirliği yapıyor. Muhakkak bir Faaliyet için uygulamanın “hatırlatıcı reklamlarını” aktifleştirdiğinizde, Faaliyet başlamadan bir gün evvel, 15 dakika Evvel ve Faaliyet başladığında Instagram’dan bildirim alacaksınız. Bu hatırlatıcılar, öbür rastgele bir Instagram bildirimi üzere kilit ekranınızda görünecek.

Meta’nın gelirinin temelini reklamlar oluşturuyor ve şirketin üç aylık gelirinin birinci Kez azaldığı bir yılın akabinde reklamlardan Nakit kazanmanın yeni yollarının aranmasının şaşırtan olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Şirketin yıllık reklam geliri 2021’de 114,93 milyar dolardan 2022’de 113,64 milyar dolara geriledi. Meta nihayet aylarda Önemli kemer sıkma siyasetlerine yöneldi ve Kasım ayında birinci toplu işten çıkarmalarla 11.000’den Çok çalışanı işten çıkardı. Yalnızca birkaç gün Evvel şirket lideri Mark Zuckerberg, Meta’nın 10.000 emekçiyi daha işten çıkardığını ve kısımlarını Nisan ve Mayıs aylarında yine yapılandıracağını duyurdu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir