Instagram, dinamik profil fotoğrafları uygulamasını başlattı

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 25, 2023 Yorum Yok

Instagram, kullanıcıların hem profil fotoğraflarını hem de avatarlarını sergilemelerine İmkan veren yeni bir dinamik profil fotoğrafı seçeneğini duyurdu. Bu güncellemeden Evvel ya profil fotoğrafı ya da profil avatarı ortasında bir seçim yapmanız gerekiyordu. Artık bu ikisinin sırayla görünmesini sağlayabiliyorsunuz.

Firma yaptığı açıklamada, “Artık profil fotoğrafınız ile avatarınızı Biricik karede birleştirebiliyorsunuz” dedi ve devam etti: “İsteyenler profil fotoğrafınıza tıklayarak avatarınızı görebiliyor.

Profil fotoğrafına geçiş yapılabilecek bir avatar eklemek için “Profili Düzenle” kısmına girmeniz gerekli. Avatarınızı ekledikten sonra profil fotoğrafının dinamik değişme seçeneği otomatik olarak başlatılıyor.

Meta, yaklaşık bir Yıl Evvel Instagram’a avatarları getirdi ve artık dinamik profil fotoğrafı özelliğinin eklenmesiyle onları uygulama içinde daha bariz hale getirmek için çalışıyor. Şirket birinci olarak 2020 yılında Snapchat’ın Bitmoji’siyle rekabet etmek için avatarları getirmişti ve o vakitten beri Instagram, Facebook, WhatsApp ve Messenger’da Daimi olarak güncelliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir