Kobiler İçin Siber Güvenlik Yatırımı Kolaylaşıyor

Reklam Ajansları, SMM Paneller Oca 25, 2023 Yorum Yok

Pandemiyle Bir arada dijitalleşen çalışma hayatı, online alışverişteki yükseliş ve taşınabilir aygıtların kullanımındaki artış, siber güvenlik muhtaçlığının daha da artmasına neden oldu ve geçtiğimiz iki yılda global çapta Aka işletmelere yönelik taarruzlar yüzde 75 artarken Ufak işletmelere yönelik bilgi ihlallerinin yüzde 152 arttığı görüldü. çok uluslu şirketlerden Ufak işletmelere kadar bir Fazla farklı segmentte siber Emniyet tahlilleri sağlayan ve bu pazarın katma değerli distribütörü olan Axoft, 2021 yılında Türkiye ofisinin açmasından buyana, uç nokta Emniyet tahlilleri, gelişmiş tehdit aktörlerine yönelik katma değerli Emniyet servisleri, nihayet kullanıcı Emniyet farkındalığı eğitimleri, endüstriyel sistemlere yönelik Emniyet tahlilleri, bulut uygulamaları güvenliği ve devsecops üzere alanlarda Emniyet tahlilleri sağlıyor.

Axoft ve Trend Micro’nun yeni duyurulan Amel birliği, ileri seviye Emniyet sağlayan “Worry-Free Services” Emniyet tahlilini yönetilen hizmet modeliyle Türkiye’deki şirketlerle buluşturuyor. Gereksinimlere nazaran farklı paketlerle sunulan ve aylık abonelik modeli ile verilecek hizmet kapsamında, Axoft tahlilleri müşterileri ismine yönetebiliyor ve yeni jenerasyon makine tahsili, web filtreleme ve data muhafazasından Microsoft 365’te e-posta taramasına ve müşteriler genelinde tehditlerin tespit edilmesi için XDR teknolojisine kadar bütün alanlarda Trend Micro tahlillerini Amel ortakları ile buluşturuyor.

Türkiye’de Kobilere Yönelik XDR ve MDR Yaklaşımı

Axoft Türkiye diyar Müdürü Bahar Pınarlı, Amel birliğinin kapsamı ve dikkat çeken istikametleri hakkında şu yorumlarda bulundu: “SOC As A Service (Co-Managed XDR), Trend Micro’nun SMB segmentinde yer Meydan kobiler için sağlamış olduğu Emniyet tahlilleri portföyünü kapsıyor. Kobi segmentinde yer Meydan kurumlarımızın, siber Emniyet yatırımlarında karşısına çıkan 2 Aka ve Kıymetli zorluk bulunuyor. Bunlardan birincisi yetişmiş insan kaynağı sorunu, bir Öteki ise dolar kuru nedeniyle Özellikle Emniyet tahlillerine yapılacak olan yatırımların ikinci plana bırakılması. Emniyet yatırımlarının Noksan yapılması ya da ilgili zorluklardan dolayı hiç yapılmaması da kobi segmentinde yer Meydan kurumlarımızın hamle yüzeyini her geçen gün arttırıyor. Kobi segmentinde yer Meydan kurumlarımız için bahsetmiş olduğum bu zorlukların üstesinden gelinmesi ve Emniyet risklerini azaltmaya yönelik tahlillerin de işin uzmanlarına teslim edilmesi sürecini Trend Micro ile başladığımız Amel birliği çerçevesinde gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Trend Micro Worry-Free Managed/Co-Managed XDR tahlili ile kobi segmentinde yer Meydan kurumlarımıza SOC hizmeti ile birleştirip; 7/24 kritik İkaz ve izleme, ile Birlikte tam kapsamlı bir Emniyet yaklaşımıyla sunuyoruz. Üstelik bunu da kurumlarımızın bütçelerini yormayacak, Emniyet tahlillerine yönelik yatırımlarını ertelemelerine gerek kalmayacak bir finansal yaklaşım ile sağlıyoruz.”

Güvenlik Tahlillerinde Kobilere Yüksek Fayda

Trend Micro Bölge Kanal & MSP Müdürü Mehmet Dağdevirentürk ise “Trend Micro geçen Yıl prestijiyle Türkiye’de siber Emniyet tahlillerinde yönetilebilir hizmetler modelini duyurdu. Axoft un sahip olduğu kanal gücüyle XDR ve MDR tahlillerini kobilerin azamî fayda sağlayacağı halde Amel ortaklarımıza duyurmanın ve Özellikle kobi segmentinde en uygun teknolojileri sunabilmenin heyecanını paylaşıyoruz” dedi.

Kurumlara her türlü gelişmiş tehdide karşı ileri seviye Emniyet vadeden Trend Micro Worry-Free Services kapsamında gereksinime yönelik olarak Worry-Free Services, Worry-Free Services Advanced, Worry-Free XDR ve Worry-Free with Co-Managed XDR olmak üzere farklı paketler bulunuyor. Üzücü gayeli yazılımlara karşı muhafaza ve davranış tahlili, önleyici ve çalışma vakti makine tahsili, Emniyet açığı muhafaza ve sanal yama, tam disk şifrelemesi, uygulama kontrolü, entegre uç nokta bilgi kaybı tedbire, Aygıt kontrolü, Web güvenliği, web prestiji ve URL filtreleme, taşınabilir Emniyet ve taşınabilir Aygıt idaresi, Windows, macOS, iOS ve Android takviyesi, farklı gereksinimlere yönelik olarak tasarlanan paketlerde standart olarak bulunuyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir