Instagram’ın kurucu ortağından Instagram için şok yorumlar

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 20, 2023 Yorum Yok

Meta’nın sahibi olduğu Instagram, yıllar içinde Aka ölçüde bir fotoğraf paylaşım uygulaması olmaktan çıkarak, birçok kullanıcı için artık Öyküler halinde süratli görüntü parçacıklarının paylaşıldığı bir merkeze, ayrıyeten arkadaşlarla yapılan aramalara ve sohbet “odalarına” ve dikkat çekmek için yarışan influencer’larla çok doymuş bir pazara dönüştü.

Instagram’ın kurucu ortağı Kevin Systrom, uzun müddettir teknoloji gazeteciliği yapan kara Swisher ile bu hafta yaptığı yeni bir podcast röportajında bu biçimde düşünüyor. Bu niyeti, Instagram’ın başına gelenlerden Fazla da Irak değil.

Kara Swisher’ın podcast yayınında konuşan Systrom, konuşmasının nihayet kısmında, “Bence Instagram’ı Instagram yapan ruhu kaybettik,” derken, Meta’nın uygulamayı ticarileştirmek için giderek daha agresif bir halde ilerlemesinin, artık arkadaşlarının ve ailesinin ne paylaştığını takip etmek için o kadar faydalı olmadığını düşünmesine yol açtığını da kelamlarına ekledi: “Sanırım Instagram’daki en Aka pişmanlığım, Fazla Çok ticarileşmesi.”

Instagram kurucu ortağı: Bu ‘bizim başlattığımız Instagram değil’

Instagram’ın anne şirketi Meta, şu anda reklamlardaki yavaşlama, yumuşayan iktisat ve milyarlarca dolarlık geliri yok eden iOS zımnilik değişiklikleri üzere mali baskılardan Dolayı sarsılıyor. Mark Zuckerberg’in sahibi olduğu toplumsal medya imparatorluğu nihayet haftalarda geniş çaplı işten çıkarmalarda bulundu ve daha fazlası da geliyor üzere görünüyor. Bakalım Zuckerberg, bu trafiğin içinde Systrom’un kelamlarını dikkate alacak mı?

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir