İnternette Ekran Gözetici Avı

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Eki 27, 2022 Yorum Yok

Monitörlerin ziyan görmelerini önlemek hedefiyle doğan ekran koruyucular, günümüzde daha çok birer sanat yapıtı olarak algılanıyorlar. İnternette, bu sanat yapıtlarından yüzlercesini bulabileceğinizi biliyor musunuz?

İlk ekran koruyucular, bilgisayarınız pasif durumda kaldığında devreye giren ve monitörünüzün sabit imgeden ziyan görmesini engelleyen yararlı ve estetik birer araç olarak tanıtılmışlardı. Günümüzde ise, monitörlerin sahip olduğu teknolojiler bir epey gelişti ve ekran koruyuculara duyulan muhtaçlık da ortadan kalktı. Buna karşın ekran koruyucuların estetik yapısı, birçok kullanıcının gönlünü feth etmeye devam ediyor ve her geçen gün daha da hoş ekran koruyucularla karşılaşabiliyoruz. Tüm bunların bir abartı olduğunu mu düşünüyorsunuz? Tahminen de haklısınız… Lakin bu küçük sanat yapıtlarının hayatımıza renk kattığı da tartışılmaz.

Bu kısımda, Türkçe ve İngilizce içerikli 14 farklı siteyi inceleyeceğiz. Sitelerde büsbütün fiyatsız, yüzlerce ekran gözetici bulabilirsiniz.

Burnaz – İndiriver – Sevgi Nehri

www.burnaz.net

Nisan 2001 tarihinde yayın hayatına başlayan “burnaz.net”, ekran koruyucusuna ek olarak e-kart ve fotoğraf içeriğiyle de dikkatleri üzerine çeken bir adres.

www.indiriver.com/alt_kat.asp?kat=5&alt_kat=19

Genel bir download sitesi olan “indiriver.com”, içeriği ortasında ekran koruyuculara da yer vermeyi ihmal etmemiş. Kimileri Türkçe olarak hazırlanmış 21 adet ekran koruyucuyu bu adreste bulabilirsiniz. Her ekran kollayıcı için kısa yorumlar hazırlanması ise, sitenin dikkat çeken öbür bir özelliği.

www.sevginehri.net/ekrankoruyucu.asp

Küçük çaplı bir ekran kollayıcı koleksiyonu sunan bu site, “download.com” adresindeki alternatifler ortasından seçilmiş en değişik 30 ekran koruyucuyu bir ortaya getiriyor. Kimileri fiyatlı, kimileri da fiyatsız olan bu ekran koruyucular için Türkçe açıklama sunulması, işin en hoş yanı.

Amazing Savers – ScreenSaverZone – FreeSaver

www.amazingsavers.com

25 farklı kategori altında binlerce ekran koruyucuyu listeleyen bu site; her bir ekran gözetici için uzunca bir açıklamaya, ekran imgesine ve üretici bilgilerine yer vermeyi de ihmal etmiyor. Bilhassa ana sayfadaki alternatifleri kesinlikle incelemelisiniz.

www.screensaverzone.com

20’den fazla kategoriye ve 1000’in üzerinde ekran koruyucuya konut sahipliği yapan bu site, sık sık güncelleniyor ve yeni eklenen öğeler ana sayfada listeleniyor. Sitenin en çok dikkat çeken özelliği ise, her bir ekran esirgeyici için ayrıntılı açıklamalara yer verilmiş olması.

www.freesaver.com

Hem dizaynıyla hem de içeriğiyle övgüyü hak eden bu site, 1600’ün üzerinde ekran koruyucuyu bir ortaya getirmeyi başarıyor. 16 farklı kategori altında listelenen ekran koruyucuların en değerli ortak özelliği ise, hepsinin fiyatsız olması.

Atoz ScreenSavers – ScreenSaver 3D – aaasavers

www.atozscreensavers.com

Ekran koruyuculara yönelik tam bir kaynak olan “atozscreensavers.com” sitesinde; şimdiki ekran koruyuculara ek olarak, kendi ekran koruyucularınızı hazırlamak için kullanabileceğiniz yazılımlara ve alternatif ekran hami sitelerine de yer verilmiş.

www.screensaver-3d.com

Adresinden de anlaşılabileceği üzere 3 boyutlu (3D) ekran koruyucuları konusunda uzmanlaşan bu site; isminin hakkını vermeyi başarıyor. Kimileri fiyatlı, kimileri da fiyatsız olan yüzlerce ekran koruyucuyu sayfalar ortasında bulma bahtına sahipsiniz.

www.aaascreensavers.com

İçerik konusunda en başarılı ekran hami sitelerinden birisi olan “aaascreensavers.com”, kullanışsız tasarımı ve reklam pencereleri ile bu muvaffakiyetini gölgeliyor. Her şeye karşın site, çok sayıda ekran koruyucuya ulaşmak isteyenler için ülkü.

ScreenSaversHot – ScreenSaver

www.screensavershot.com

Neredeyse her gün içeriği güncellenen bu site, 14 farklı kategori altında binlerce ekran kollayıcı sunuyor. İçeriği alfabetik olarak listelemenize müsaade veren site, kendi hazırladığınız ekran koruyucuları veritabanına eklemenize de imkan tanıyor.

www.screensaver.com

Kategorilere ayrılmış yüzlerce ekran koruyucuyu listeleyen “screensaver.com”, bu sayfalarda tanıttığımız öbür sitelere nazaran bir adım önde üzere gözüküyor. Ekran koruyucuların sayısı, sunulan açıklamalar ve ekstra bilgiler siteyi ayrıcalıklı kılıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir