iPhone 14 kılıfları iPhone 15 modelleri ile uyumlu olacak mı?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 14, 2023 Yorum Yok

iPhone 14 serisinden bir telefon kullanıyorsanız ve birebir kılıfı yılın sonunda satın alacağınız bir iPhone 15 modeli için de kullanmayı umuyorsanız, bunu yapamayabileceğinizi öğrenmeniz sizin için pek uygun bir haber olmasa gerek…

9to5Mac aracılığıyla bildirildiği üzere bu bilgi, Alibaba perakende satış sitesinden bazı iPhone 15 serisi kalıpları satın Meydan ve bunları iPhone 14 modelleri için tasarlanmış kılıflara koymaya çalışan Japon sitesi Macotakara tarafından gerçekleştirilen bir testten geliyor.

Yayınlanan görüntüde da görüldüğü üzere, birtakım durumlarda biraz daha Aka kamera yuvaları ve kimi gövdelerde yaklaşık 1 mm ekstra Ebat nedeniyle kılıflar çoğunlukla uyumlu değil. iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinde ses düğmelerinin hali de biraz farklı olduğu için (ve bu türlü olacağı beklendiği için) kılıfların tam oturmaması esasen olağan. Daha Evvel de gördüğümüz ses düğmesi değişikliği ve kamera yuvası boyutu değişikliği sızıntıları, bu farklılıkları açıklamak için kâfi olabilir.

Görünüşe nazaran bir evvelki modelin kılıflarına uyacak Biricik iPhone 15 modeli, boyutlarında yahut kamera bloğu boyutunda rastgele bir değişiklik olmayan iPhone 15 Plus olacak.

Macotakara, iPhone 14 serisi telefonlar için kullanılan ekran koruyucuları da bu kalıplarla test etti ve bunların da rastgele bir iPhone 15 ünitesiyle uyumlu olmadığını söylüyor.

Tabii ki konu bahis olanın yalnızca onaylanmamış kalıplar olduğu unutulmamalı. Yani bu görüntüde gördüklerinizi gerçek olmama mümkünlüğü da var. Tekrar de, daha evvelki sızıntılar da düşünüldüğünde, iPhone 14 kılıflarının iPhone 15 modelleri için uyumlu olmaması kimseyi şaşırtmayacaktır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir