Instagram ve Facebook’un NFT hayalleri suya düştü

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 14, 2023 Yorum Yok

Meta, “dijital koleksiyon ürünlerini” ya da bilinen ismiyle NFT’leri benimseme uğraşlarının başlamasının üzerinden bir Yıl bile geçmeden, Facebook ve Instagram’da NFT’lere verdiği takviyesi kesiyor. Bu gelişme, Mark Zuckerberg’in şirketin “verimlilik yılı” olarak tanımladığı bir periyotta binlerce emekçiyi işten çıkarması ve Fazla sayıda projeyi kapatmasıyla birebir periyotta yaşanıyor.

Meta’nın Ticaret ve Finansal Teknolojiler Lideri Stephane Kasriel, Twitter’da paylaşılan bir güncellemede, “içerik oluşturucuları, insanları ve işletmeleri desteklemenin Öbür yollarına odaklanmak için dijital koleksiyonları (NFT’ler) şimdilik azaltıyoruz” dedi ve devam etti: “Hem bugün hem de meta bilgi deposunda yaratıcıları, insanları ve işletmeleri uygulamalarımızda desteklemek için geliştirmeye devam ettiğimiz eserlere uygulayabileceğimiz Fazla şey öğrendik.

Şirketin bunun yerine “Reels için Nakit kazanma fırsatlarına” ve “Meta genelinde iletileşme ödemelerine” odaklanacağı söyleniyor.

Kasriel, Zuckerberg’in şirketin metaverse planlarında rol oynayabileceğini öne sürdüğü Meta’nın NFT’ler konusundaki rotasını neden Aksine çevirdiğini detaylı olarak açıklamadı. Geçen Yıl SXSW sırasında “umarım, metaverse’de avatarınızın giydiği giysi, temelde bir NFT olabilir ve onu farklı yerlere taşıyabilirsiniz” demişti.

Meta’nın başarısızlıkla sonuçlanan Biricik teşebbüs NFT’ler de değil. Şirket bir vakitler yol haritasında Aka Ehemmiyet verdiği ve NFT dayanağına de sahip olduğu söylenen kripto cüzdanı Novi’yi geçen Yıl kapatmıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir