iPhone 15 Pro’nun tuş bilmecesi devam ediyor: İşin içine Eylem düğmesi de girdi

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Nis 22, 2023 Yorum Yok

Bir müddettir iPhone 15 serisinde fizikî tuşların büsbütün terk edilerek bunların yerine katı Vaziyet düğmelerinin geleceği konuşuluyordu. Lakin daha sonra gelen kimi sızıntılar Apple’ın bundan vazgeçtiğini tez etti.

Yayınlanan yeni bir argüman ise, Apple’ın iPhone 15 Pro dizaynında hem sert Vaziyet düğmeleri hem de fizikî düğmeler kullanabileceğinin ipuçlarını veriyor.

Twitter’da @analyst941 isimli bir kullanıcının paylaştığı bir sızıntıda iPhone 15 Pro ve Pro Max’in farklı bir kapatma formülüne sahip olacağı sav ediliyor.

https://twitter.com/analyst941/status/1647403017795260417

Sızıntı yapan kişi, iPhone 15 Pro’nun aygıtı kapatmak yahut tekrar başlatmaya zorlamak için Güç düğmesi + Eylem düğmesinin bir kombinasyonunu kullanacağını söylüyor. Geçtiğimiz haftalarda iPhone için özelleştirilebilir bir aksiyon düğmesi söylentileri ortaya çıkmış ve yeni düğmenin var Sessiz anahtarının yerini alacağı öne sürülmüştü. Sızıntı yapan kişi, aksiyon düğmesinin aygıtı kapatmaktan daha Çok Amel yapacağını öne sürüyor. Bunu da kapasitif yapısı sayesinde ve baskı gücüne bağlı olarak gerçekleşeceğini öne sürüyor. Bu da Aygıt üzerinde hem fizikî hem sert Vaziyet düğmelerinin bir ortada bulunmasına Sebep olabilir. En azından hareket düğmesi dokunmatik ve basınca hassas olabilir.

Tweet’lerine nazaran, kullanıcılar otomatik odaklamayı tetiklemek için hareket düğmesine yavaşça basabilecek, bir manzarayı tıklamak için sertçe basabilecek ve bir görüntü kaydetmek için sertçe uzun basabilecekler. Apple, Watch Ultra’da da kronometre başlatmak üzere farklı şeyler yapmak üzere programlanabilen turuncu renkli bir aksiyon düğmesine yer vermişti. Artık bir benzerini iPhone’lara da getirecek üzere görünüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir