Instagram’dan beklenen yenilik: Hesabınıza ekleyebileceğiniz bağlantı sayısı arttı

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Nis 22, 2023 Yorum Yok

Instagram, kullanıcıların biyografi açıklamalarına beş adede kadar temas eklemelerine müsaade vereceğini duyurdu.

Sosyal medya platformu, hesaplarına harici ilişkiler ekleme konusunda kullanıcılara uzun müddettir kısıtlamalar uyguluyordu. Esneklik eksikliği, kullanıcıların biyografilerine bir irtibat açılış sayfası eklemesine ve fiyatsız planının bir modülü olarak sınırsız temas koymasına İmkan tanıyan Linktree üzere alternatiflerin ortaya çıkmasına neden oldu.

Özelliğe erişmek için Profili düzenle > İrtibatlar > Harici Temas ekle‘ye gitmeniz kâfi. Burada, istediğiniz temasları ve başlıkları ekleyebilirsiniz. Eklenen kontakları Dizi boyunca sürükleyerek yine düzenlemeniz de mümkün, lakin profilinizi ziyaret eden kullanıcılar sırf birinci ilişkiyi görecek.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, özelliği duyururken Instagram yayın kanalında Instagram biyografisine daha Çok ilişki ekleme yeteneğinin “muhtemelen en Fazla talep aldığımız özelliklerden biri” olduğunu yazdı. Bu yeni seçenek, Reels için yenilenmiş bir görüntü düzenleyici, yayın kanalları, koleksiyonlar ve sessiz mod içeren yakın vakitte duyurulan Instagram özelliklerinin ortasına katılıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir