iPhone’lara yeni bir özelik daha: Ses İzolasyonu özelliği nedir; nasıl çalışacak?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 24, 2023 Yorum Yok

iPhone 14 Pro ve diğer iOS 16.4 uyumlu cihazlar, yakında telefon görüşmelerini daha net hale getirmek için ses izolasyon teknolojisini kullanabilecek.

Apple geçtiğimiz Yıl FaceTime aramalarında arka plan gürültüsünü filtreleyerek seslerin daha net duyulmasını sağlayan Ses Yalıtımı özelliğini sessizce uygulamaya koymuştu. Bu özelliği aktifleştirmek için kullanıcıların uygulamanın Denetim Merkezi’ndeki bir menüden bu özelliği seçmeleri gerekiyordu. Daha Evvel VOIP (IP üzerinden ses) aramalarıyla sonlu olan bu özellik artık hücresel aramalara da geliyor.

iOS 16.4‘ün önümüzdeki hafta içinde tam sürüm olarak yayınlanması planlanıyor. En nihayet 16.4 RC sürümü, geçtiğimiz salı günü geliştiricilere ve aygıtları beta test kullanıcısı olarak listelenen birtakım seçkin kullanıcılara sunulmuştu. Yeni yayınlanacak sürümle Bir arada Ses Yalıtımı özelliğinin de uygulama konulması bekleniyor.

Aramalarda Ses Yalıtımı’na erişmek, FaceTime’da yaptığınıza benzeri formda çalışıyor. Bir arama sırasında kullanıcılar Denetim Merkezi’ne erişebiliyor, Mikrofon Modu’na dokunabiliyor ve akabinde 3 seçenekli listeden Ses Yalıtımı’nı seçebiliyorlar. “Geniş Spektrum” ismi verilen öteki bir seçenek de dinleyicilerin arka plan seslerini daha da Çok duymasını sağlıyor.

Bunun dışında, iOS birkaç Ufak iyileştirme, kusur düzeltmesi ve iletiler için 21 yeni emoji getiriyor. Bunlar geçen yılki emoji listesinde gösterilmiş olsa da, Apple aygıtlarındaki bu nihayet sürüm geyik, kaz, denizanası ve Merkep üzere birçok yeni hayvanı içeriyor.

Ek özelliklere gelince, 16.4 telefonları anne Ekran’daki web uygulamaları için bildirimler ve flaş yahut Fer çakması algıladığında görüntüyü otomatik olarak karartan bir erişilebilirlik ayarı içerecek biçimde güncelleyecek. Fotoğraflar da ayrıyeten artık iCloud Paylaşılan Fotoğraf Kitaplığı’ndaki yinelenen fotoğraf ve görüntüleri algılayacak.

iPhone 14 ve 14 Pro aygıtlarında çökme algılama optimizasyonları da iç olmak üzere birkaç kusur düzeltmesi de var. Şirket ayrıyeten, Matter uyumlu termostatların bir Apple Home aygıtıyla eşleştirildiğinde Karşılık vermemesine neden olan bir sorunu da çözeceğini söyledi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir