İşletmeler İçin En İyi Hosting Seçenekleri

Reklam Ajansları, SMM Paneller Oca 09, 2023 Yorum Yok

Günümüzün dijitalleşme suratını, web sitelerini ziyaret eden potansiyel müşterilerin birkaç saniye içinde alternatif bir siteye gidebileceğini düşünerek onlara her manada düzgün bir hizmet vermemiz gerekir. Pekala işletmeler için en güzel hosting seçenekleri nelerdir? Bunu birkaç başlık altında anlatalım.

Hosting Nedir?

Bir web sitesi oluşturmak için Gerekli olan 2 Temel bileşen domain ve hostingtir. Domain, sitenizin ip adresine denk gelen isimdir. Bir kullanıcı sitenize gelmek için bu ismi yazarak direkt sitenize gelebilir. Hosting ise; web sitenizin ziyaretçileriniz tarafından kesintisiz bir biçimde görüntülenmesi sağlayan bir web alanı demektir. Sitenize yüklediğiniz görseller, belgeler bu web alanında depolanır. Birçok sonlu ya da sınırsız hosting planı bulunur. Bu planlara isterseniz wordpress, opencart, joomla üzere Amade yazılımları entegre edebilir isterseniz de kendi yazılımınızı yaparak web sitenizi oluşturabilirsiniz.

Bayi Hosting Nedir?

Yukarıda birçok farklı plan olduğundan bahsetmiştik. Bunlardan biri olan bayi hosting birçok web sitesini barındırabileceğiniz depolama alanı ve bant genişliğine sahiptir. alıcı hacminize nazaran bir bayi paketi alarak Tüm süreçlerinizi bu formda Biricik bir paketten halledebilirsiniz.

Hosting Paketleri Nasıl Seçilmelidir?

En Kıymetli bahislerden biri de hangi hostingin nasıl seçileceğidir. Seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğini genel olarak Firma ve İhtiyaçlar olarak ikiye ayırabiliriz.

1. Gereksinimler

Öncelikle gereksiniminiz olan kaynakları belirlemelisiniz. Gereksinimlerinizi belirlemek hangi planı alacağınız konusunda işinizi epey kolaylaştırır. Site trafiğiniz, açacağınız mail adedi, mail kotalarınız, disk alanı üzere gereksinimlerinizi belirlemelisiniz. Her sitenin gereksinimleri birebir olmaz. Bir blog sitesi ile bir e-ticaret sitesi için Gerekli olan sistem kaynakları ortasında hayli ayrım vardır. mesela bir e-ticaret sitesine gereksiniminiz varsa Fazla görsel yükleneceği için sınırsız web hosting en Müsait tercih olacaktır.

2. Firma

İhtiyacınız olan kaynaklara karar verdikten sonraki adım ise alım yapacağınız firmadır. Alım yapacağınız firmayı seçerken yalnızca fiyatı baz almamalısınız. Hosting fiyatları firmadan firmaya değişiklik gösterir. Düşük fiyata da yüksek performans alabilirsiniz yüksek fiyata da. Buradaki en Kıymetli husus hosting hizmeti alabileceğiniz muteber bir firma bulmaktır. Diyelim ki siz projeniz için Gerekli çalışmaları yaptınız; Meydan isminizi ve hostinginizi alıp tasarım, yazılım etaplarını geçerek siteyi yayına aldınız. Sitenizin yavaş açıldığını ya da muhakkak müddetlerle sitenizde kesintiler olduğunu düşünün. Bu durum sizi epey Düş kırıklığına uğratacaktır. Bu sebeple alım yapmadan Evvel bu alanda deneyimli, size süratli ve kesintisiz hizmet sunan, olabilecek takviye gereksinimlerinizde 7/24 ulaşabileceğiniz bir firma bulmalısınız.

İşletmeler İçin Sunulan Hosting Avantajları Nelerdir?

İşletmeler için Müsait olan genelde kurumsal planlardır. Açılan maillerin domain uzantılı olması ve mail kotalarının muhtaçlığa nazaran paylaştırılması, yüksek trafik muhtaçlıklarının karşılanması, her türlü atağa karşı yüksek güvenliğe sahip bir Bina olması, panel çeşitliliği üzere özellikler işletmelerin gereksinimlerine karşılık verir. İşletmeler kurumsal planları alarak aşağıdaki hizmetlere sahip olur.

  • Birden Çok Meydan ismi barındırabilme
  • Birden Çok mail açabilme
  • Mail kotalarını muhtaçlığa nazaran dağıtabilme
  • Ücretsiz SSL
  • Panel çeşitliliği
  • 7/24 Teknik Dayanak (Firmadan firmaya değişiklik gösterir)
  • Yüksek performansa sahip bir hizmet

Hosting Paketleri Özellikleri Nelerdir?

Paket özellikleri ferdî, kurumsal ve bayilere nazaran değişiklik gösterir. Kişisel müşteriler daha hudutlu paketleri almak isteyebilirler. Onlar için muhakkak kotalı birkaç mail, bir Meydan ismi barındırma kâfi olabilir. Bunun yanı Dizi daha yüksek mail adet ve kotalı aniden Çok Meydan ismi barındırılabilen web alanı paketleri de bulunur. Kurumsal paketleri genel olarak işletmeler tercih eder zira açabilecekleri daha Fazla mail adedi ve Çok mail yoğunlukları bulunur. Bayi paketlerinde ise birçok müşteriye hizmet verilebileceği için ona nazaran depolama alanı ve bant genişliği bulunur. çok fazla Meydan ismi ve yüksek mail kotaları alıcı gereksinimlerine nazaran paylaştırılarak kullanılabilir.

Sık Sorulan Sorular

  1. Hosting taşıma süreci nasıl yapılır?

Hosting taşıma süreci için bilgi tabanı ve evraklarınızın bir kopyasını almalısınız. Aldığınız kopyayı yeni paketinize yüklemelisiniz. Daha sonrasından Meydan isminiz dns düzenlemelerini yapmalısınız.

  1. Hangi Denetim paneli kullanılmalı?

Panel seçimi yaparken işlerim sisteminizi dikkate almalısınız. mesela Linux’ta Cpanel, Windows ise Plesk, DirectAdmin ise Linux panelleri kullanılabilir.

Sonuç

Sonuç olarak web alanı birçok ayrıntıya sahip teknik bir eserdir. Bir web alanı almadan Evvel hem gereksinimlerinizi belirlemelisiniz hem de gereksinimlerinizi karşılayan sağlam bir firma bulmalısınız. Web alanı alırken uzun yıllardır bu hizmeti veren esaslı firmaları tercih etmeniz sizin için en hakikat olacaktır. Zira paket aldıktan sonra bu süreç Çabucak tamamlanmaz. Yapabileceğiniz teknik düzenlemeler olabilir, mümkün bir teknik takviye ihtiyacınızda karşınızda size bu dayanağı 7/24 sağlayabilecek bir muhatap bulmalısınız.

Bireysel, kurumsal ve bayi müşteriler için farklı paketleri bulunan ve bu alanda 23 yıldır hizmet veren TURKTICARET.NET’i size gönül rahatlığıyla önerebiliriz. TURKTICARET.NET’in esaslı bir firma olması, 7/24 teknik dayanak sağlaması, deneyimli satış grubunun gereksiniminiz olan pakete yönlendirilmek konusunda size dayanak vermesi öne çıkan özelliklerindendir. Bunlara ek olarak yakın vakitte yenilenen alt yapısı sayesinde hem yüksek performansa sahip hem de Müsait fiyatlı hostingler için tercih edebilirsiniz.

Sponsorlu İçerik

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir