Japonya’daki bir McDonalds tuvaletindeki bu delik neden var; ne işe yarıyor?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 09, 2023 Yorum Yok

El yıkama Fazla Ufak yaşlardan itibaren öğretilen bir şey ve nihayet yıllarda COVID-19 salgının da tesiriyle bunun ehemmiyetini bir Sefer daha anlamış durumdayız. Lakin Arizona Üniversitesi’ndeki ilim insanlarının belirttiği üzere, bakterileri kolaylıkla toplamalarına ve bir klozet kapağından 10 kat daha kirli olabilmelerine karşın, telefonlarımızın paklığı hakkında Fazla Çok düşünmüyoruz.

Bu mikropların ve hasebiyle hastalıkların yayılmasıyla çaba etmek için kimi halka Aleni yerlerde telefon yıkama istasyonları bulunuyor. nihayet vakitlerde, Japonya’daki bir McDonald’s’ın lavabosuna gömülü bir telefon temizleme istasyonunu gösteren bir tweet, aygıtı saniyeler içinde sterilize etmesiyle viral oldu.

Sho Sawada (@shao1555) isimli kullanıcı tarafından gönderilen tweet’te “Bugünlerde McDonald’s’ta yalnızca ellerinizi yıkamak için değil, akıllı telefonunuzu da yıkamak için bir yer var” deniliyor. Tweet’e bu özelliğin tam olarak nasıl çalıştığını gösteren açıklayıcı bir görüntü eşlik ediyor. Görüntüde kullanıcının telefonu dar bir yuvaya yerleştirdiği görülüyor. Telefon dezenfekte edilirken temizleme istasyonunun kapağından Fer yanıyor ve Aygıt otomatik olarak alçaltılarak üzeri kapatılıyor. Amade olduğunda, sahibi tarafından alınmaya Amade olan telefon yavaşça yükseltiliyor.

WOSH ismine sahip olan bu etkileyici sistem Japon şirketi WOTA tarafından geliştirilmiş. Yalnızca bir telefon temizleme aygıtı olmakla yetinmeyen sistem, kullandığı suyun %98’inden fazlasını yine kullanmakla övünüyor.

WOSH, akıllı telefonları temizlemek için bir hidrolojik döngü sistemi ve derin ultraviyole ışıklar kullanarak sırf 30 saniyede %99,9’a kadar sterilizasyon sağlıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir